Δευτέρα, 28 2022 Νοέμβριο
  8 Απαντήσεις
  8.1K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χρησιμοποιώντας το KuTools για το Outlook Αναζητώ έναν τρόπο αναζήτησης όλων των μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του Outlook σε όλους τους φακέλους και τους υποφακέλους του Outlook. Αυτό που βρήκα είναι ότι μπορώ να κάνω αναζήτηση μόνο σε έναν φάκελο κάθε φορά. Υπάρχει τρόπος να κάνω αυτό που πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ.
πριν 1 χρόνο
·
#3241
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου,

Ναί. Μπορείτε να βρείτε τη Σύνθετη αναζήτηση στην ομάδα Αναζήτηση στην καρτέλα Kutools.
Στο Προχωρημένη Αναζήτηση παραθύρου, μπορείτε να επιλέξετε Όλα τα στοιχεία του Outlook για το πεδίο αναζήτησης.
all-items.png

Εάν έχετε περαιτέρω ερωτήσεις, μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Amanda
Συνημμένα (1)
πριν 1 χρόνο
·
#3246
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ευχαριστώ Amanda, αλλά δοκίμασα τη λειτουργία Προηγμένης αναζήτησης που προτείνατε και δεν βρίσκει πράγματα που χρειάζομαι να βρω. Στο λογαριασμό μου, έχω το κύριο γραμματοκιβώτιό μου του Outlook με τυπικούς φακέλους (Εισερχόμενα, Διαγραμμένα, Απεσταλμένα κ.λπ.) και έχω επίσης πρόσβαση σε δύο κοινόχρηστα γραμματοκιβώτια. Κάθε ένα από αυτά τα κοινόχρηστα γραμματοκιβώτια έχει φακέλους και υποφακέλους. Ως δοκιμή, έψαξα απευθείας για ένα γνωστό email με ακριβή αντιστοίχιση διεύθυνσης που υπάρχει σε έναν από τους κοινόχρηστους υποφακέλους γραμματοκιβωτίου. Η Σύνθετη αναζήτηση δεν θα το βρει εκτός και αν επιλεγεί ο ακριβής υποφάκελος στον οποίο βρίσκεται το email. Αυτή είναι η ίδια συμπεριφορά με την αναποτελεσματική αναζήτηση του MS Outlook.

Ελπίζω αυτή η εξήγηση να βοηθήσει, καθώς χρειάζεται πραγματικά να αναζητήσω όλα τα γραμματοκιβώτια και όλους τους αντίστοιχους φακέλους και υποφακέλους τους με μία μόνο αναζήτηση. Είμαι ο διευθυντής πληροφορικής της εταιρείας μας και αξιολογούμε τα KUTools σας για ανάπτυξη σε ολόκληρη την εταιρεία. Αυτήν τη στιγμή, το KUTools έχει μια υποδειγματική διεπαφή και ευκολία στη χρήση, αλλά αυτό είναι ένα πώμα εμφάνισης.

Οποιεσδήποτε προτάσεις;
Ευχαριστώ, Κλιφ
πριν 1 χρόνο
·
#3248
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια Cliff,

Μεταβείτε στις Επιλογές και ελέγξτε αν έχετε τσεκάρει την επιλογή όπως φαίνεται παρακάτω.
check-option.png

Εάν όχι, ελέγξτε την επιλογή και δοκιμάστε ξανά τη Σύνθετη αναζήτηση. 😊

Amanda
Συνημμένα (1)
πριν 1 χρόνο
·
#3255
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ναι, αυτό σημαίνει ότι το πλαίσιο είναι επιλεγμένο και οι επιλογές μου είναι ίδιες με την εικόνα σας. Τούτου λεχθέντος, εδώ είναι μια περιγραφή του τι έχω δοκιμάσει (πολλές φορές) αναζητώντας email και παραμέτρους αναζήτησης και τα αποτελέσματα αυτών των δοκιμών. Έχω συμπεριλάβει μερικά στιγμιότυπα οθόνης, ώστε να μπορείτε να δείτε τις επιλογές αναζήτησής μου και τον διάλογο σύνθετης αναζήτησης.

1) Επιβεβαιώθηκε ότι έχω τις σωστές ρυθμίσεις Επιλογής αναζήτησης (Ναι)
2) Πραγματοποιήθηκε πλήρης ανακατασκευή του ευρετηρίου αναζήτησης (Ναι)
3) Αναζήτησε ακριβείς αντιστοιχίσεις email χρησιμοποιώντας τα "Όλα τα στοιχεία του Outlook", "From" (ή) "Subject" και "Received Any Time".
4) Τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι τα εξής (και αυτό είναι πάντα το ίδιο αποτέλεσμα)
α) Τα στοιχεία email που βρίσκονται σε οποιονδήποτε από τους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΜΟΥ φακέλους, βρίσκονται πάντα (Επιτυχία)
β) Τα στοιχεία email που βρίσκονται σε οποιουσδήποτε φακέλους SHARED MAILBOX δεν βρέθηκαν ποτέ (Αποτυχία)

Χρειάζομαι πραγματικά το 4β) για να είμαι επιτυχημένος, αλλά δεν έχω ιδέες. Οποιεσδήποτε πρόσθετες προτάσεις θα ήταν εξαιρετικές, διαφορετικά, θα πρέπει να προσπαθήσω να βρω άλλη λύση αναζήτησης. Η υποστήριξή σας είναι μεγάλη και ελπίζω να μπορέσουμε να επιλύσουμε το πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

--Γκρεμός
πριν 1 χρόνο
·
#3256
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Αμάντα,

Πιστεύω ότι βρήκα τον λόγο για την αποτυχία αναζήτησης και θα δοκιμάσω μια διαφορετική προσέγγιση. Μετά από αρκετή έρευνα, αυτό που βρήκα ήταν ότι για να κάνετε το Outlook να αναζητά τα πάντα, συμπεριλαμβανομένων των Κοινόχρηστων γραμματοκιβωτίων, πρέπει να το κάνετε αυτό.

Πρέπει να χρησιμοποιήσετε το κουμπί "Προσθήκη λογαριασμού" του Outlook, να εισαγάγετε τη διεύθυνση του κοινόχρηστου γραμματοκιβωτίου και χωρίς κωδικό πρόσβασης. Στη συνέχεια, όταν σας ζητηθεί, χρησιμοποιήστε το UPN/κωδικό πρόσβασης για το άτομο με δικαιώματα πλήρους πρόσβασης στα κοινόχρηστα MB. Αυτό θα προσθέσει στη συνέχεια τα κοινόχρηστα MB ως πρόσθετο λογαριασμό Outlook και μόλις ολοκληρωθεί, σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε όλες τις επιλογές αναζήτησης σε όλα τα γραμματοκιβώτια.

Έχω ζητήσει διαπιστευτήρια για τα κοινόχρηστα MB μας, ώστε να το δοκιμάσω. Εάν αυτό λειτουργεί, ελπίζουμε να λύσει το πρόβλημα. Θα δημοσιεύσω μια απάντηση μόλις μάθω τα αποτελέσματα, αλλά από ό,τι έχω διαβάσει, αυτό θα λειτουργήσει.

--Γκρεμός
πριν 1 χρόνο
·
#3264
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου Κλιφ, πώς πήγε η προσέγγιση;
πριν 1 χρόνο
·
#3275
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Λοιπόν, χρειάστηκαν μερικές ημέρες για να το δοκιμάσουμε πραγματικά, αλλά, δυστυχώς, δεν λειτουργεί για εμάς. Όπως αποδεικνύεται, τα Κοινόχρηστα γραμματοκιβώτιά μας δεν έχουν συσχετισμένους Λογαριασμούς Χρήστη και επομένως, δεν υπάρχουν διαπιστευτήρια για εισαγωγή. Δεδομένου ότι δεν υπάρχουν διαπιστευτήρια για εισαγωγή, δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε έναν ξεχωριστό λογαριασμό στο Outlook για τα Κοινόχρηστα MB που με τη σειρά του θα επέτρεπε στο Outlook να ευρετηριάσει τον φάκελο και να τον συμπεριλάβει σε μια "καθολική αναζήτηση" όλων των γραμματοκιβωτίων.

Ο μόνος τρόπος για να αναζητήσετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε ένα κοινόχρηστο MB με το KUTools είναι να επιλέξετε τον ακριβή φάκελο Shared MB στον οποίο βρίσκεται το email που αναζητήσατε, να επιλέξετε την επιλογή αναζήτησης "Τρέχον φάκελο" και, στη συνέχεια, να πραγματοποιήσετε αναζήτηση. Αυτό δεν θα λειτουργήσει για εμάς, καθώς έχουμε πολλούς φακέλους και όχι τρόπο να γνωρίζουμε ποιος φάκελος θα έχει τα email.

Εάν έχετε περισσότερες προτάσεις ή αλλαγές στο μέλλον που επιτρέπουν την αναζήτηση Κοινόχρηστων MB, ενημερώστε με. Πρέπει να προχωρήσω και να επιλέξω μια διαφορετική λύση. --Γκρεμός
πριν 1 χρόνο
·
#3283
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ήταν κρίμα... αναζητήσαμε λύση, ωστόσο, δεν υπάρχουν καλοί τρόποι για να γίνει η αναζήτηση.
Μόλις έχουμε μια λύση, θα τη μοιραστούμε μαζί σας και φυσικά θα τη συμπεριλάβουμε στα Kutools.

Αν βρείτε τρόπο στο μέλλον, παρακαλούμε μοιραστείτε τον μαζί μας :D

Amanda
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.