By φυσήξω την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022
Καταχωρήθηκε στο Kutools για το Outlook
Απαντήσεις 12
συμπαθεί 0
Προβολές 6.4K
Ψηφοφορίες 0
Γεια σου,

Έχω θέσει ορισμένους κανόνες για την αυτόματη αποσύνδεση ορισμένων συνημμένων από συγκεκριμένους αποστολείς, ωστόσο αντιμετωπίζω προβλήματα με την επεξεργασία τους.

Άλλοτε αποσπώνται, άλλοτε αγνοούνται;

Είναι ζωτικής σημασίας για το λογισμικό επεξεργασίας τιμολογίων μας να αποσπώνται σωστά αυτά τα συνημμένα.

Θα μπορούσατε να μου συμβουλεύσετε τι μπορώ να κάνω για να διασφαλίσω ότι αυτοί οι κανόνες δεν θα αγνοηθούν;

Θερμούς χαιρετισμούς,
Ο Μπέριαν
Γεια σου,

Θα μπορούσατε να μου πείτε ποια έκδοση Kutools και Outlook χρησιμοποιείτε; Και ποια είναι η γλώσσα που χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Οι κανόνες λειτουργούν με τη σειρά που βρίσκονται στη λίστα κανόνων. Επομένως, ελέγξτε τη σειρά των κανόνων ή επισυνάψτε ένα στιγμιότυπο οθόνης των κανόνων που έχετε ορίσει σε εμάς.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου Amanda,

εκδόσεις:
Microsoft® Outlook® για Microsoft 365 MSO (Έκδοση 2209 Build 16.0.15629.20196) 32-bit
Kutools για το Outlook 16.00

Ένα παράδειγμα των κανόνων που δεν ισχύουν σωστά φαίνεται στο στιγμιότυπο οθόνης.

Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ελήφθησαν σήμερα το πρωί, το ένα email είχε αποσπάσει τα συνημμένα, το άλλο όχι - ισχύουν οι ίδιοι κανόνες και για τα δύο μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Απλώς αισθάνομαι λίγο χτυπημένο ή χάσιμο όταν πρόκειται για τους κανόνες που λειτουργούν ή όχι και δεν μπορώ να δω ένα μοτίβο για το γιατί δεν αποσπώνται.

Θερμούς χαιρετισμούς,

B
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου,

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το έχω ήδη προωθήσει στην ομάδα ανάπτυξης μας.
Μόλις βρουν λύση, θα σας τη στείλω. Περιμένετε υπομονετικά.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου Amanda,

Υπάρχει περίπτωση να έχω μια ενημέρωση σχετικά με αυτό καθώς εξακολουθώ να αντιμετωπίζω αυτό το ζήτημα.

Θερμούς χαιρετισμούς,

B
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου Amanda,

Επίσης, υπάρχει τρόπος να εξάγω/εισαγάγω τους κανόνες Auto-Detach του Kutools χωρίς να χρειάζεται να τους καταχωρήσω ξανά σε άλλο υπολογιστή;

Θερμούς χαιρετισμούς,

B
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια Blowe,

Δοκιμάστε την παρακάτω έκδοση beta: https://download.extendoffice.com/downloads/Kutools-for-Outlook/Beta/OutlookKutoolsSetup.exe

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, πες μου.

Σχετικά με την εξαγωγή/εισαγωγή των κανόνων αυτόματης αποσύνδεσης του Kutools - Λυπούμαστε που δεν μπορείτε να το κάνετε. Θα εξετάσουμε το ενδεχόμενο προσθήκης της δυνατότητας σε μελλοντικές εκδόσεις εάν υπάρχουν περισσότερα αιτήματα για κανόνες εξαγωγής/εισαγωγής.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Ευχαριστώ Amanda,

Το χρησιμοποιούσα την τελευταία εβδομάδα και φαίνεται να υπάρχει βελτίωση. Τα email που δεν αποσπώνται τώρα δεν είναι πλέον τυχαία!

Προσπάθησα να κοιτάξω τις σελίδες των προϊόντων και δεν μπορώ να βρω απάντηση, αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι ότι για ορισμένους κανόνες έχω συμπεριλάβει μόνο από το @domain.com - μπορούμε να εισάγουμε μερικές διευθύνσεις email εδώ ή πρέπει να είναι πλήρες email;

Θερμούς χαιρετισμούς,
B
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια Β,

Για την τρέχουσα έκδοση του Kutools για το Outlook, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μια πλήρη διεύθυνση email για να ισχύει ο κανόνας.

Και έχω προωθήσει τα σχόλια στην ομάδα ανάπτυξης μας. Θα δούμε αν χρειάζεται να συμπεριλάβουμε μερικές διευθύνσεις email στους κανόνες για μελλοντικές εκδόσεις.
Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου Amanda,

Εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε το πρόβλημα όπου ορισμένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν έχουν αποσπάσει τα συνημμένα, αλλά άλλα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με τα ίδια κριτήρια.

Κανένα νέο για αυτό;

Θερμούς χαιρετισμούς,
B
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια Β,

Σύμφωνα με έναν από τους προγραμματιστές μας, θα μπορούσατε παρακαλώ να προσπαθήσετε να περιμένετε 10 δευτερόλεπτα αφού ανοίξετε το Outlook χωρίς καμία λειτουργία (χωρίς κλικ, χωρίς κύλιση, απλώς αφήστε το εκεί);

Και δείτε αν αυτό λειτουργεί.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Λίγο μπερδεμένος από αυτή την απάντηση.

Το γεγονός ότι οι κανόνες δεν εφαρμόζονται συμβαίνει τυχαία, δύο email με τα ίδια κριτήρια, το ένα αποσπάται, το άλλο όχι. Δεν υπάρχουν πάντα οι ίδιοι κανόνες και σε διαφορετικούς κανόνες.

Δεν ξέρω πραγματικά τι υποτίθεται ότι θα επιτύχουν τα 10s αναμονής κατά την εκκίνηση.
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια Β,

Αυτό συμβαίνει επειδή το Kutools θα σαρώσει τα μηνύματά σας σε περίπου 10 δευτερόλεπτα κατά την εκκίνηση ή ένα νέο μήνυμα που θα λάβει. Ωστόσο, η σάρωση θα διακοπεί εάν πραγματοποιηθούν ενέργειες στο Outlook, οι οποίες θα προκαλέσουν μη αποσύνδεση ορισμένων από τα συνημμένα των μηνυμάτων σας.

Και αυτός είναι ο λόγος που σας συνιστώ να προσπαθήσετε να περιμένετε περίπου 10 δευτερόλεπτα κατά την εκκίνηση ή όταν λάβετε ένα νέο μήνυμα. Ελπίζω αυτό να σας βοηθήσει να καταλάβετε.

Και τώρα εργαζόμαστε για τη δυνατότητα, έτσι ώστε το Kutools να μπορεί να σαρώνει τα μηνύματα πολύ πιο γρήγορα. Θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για να κυκλοφορήσουμε την ενημερωμένη έκδοση αυτής της δυνατότητας όταν κυκλοφορήσουμε την επόμενη έκδοση Kutools.

Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης