By khourymoe@gmail.com την Κυριακή, 26 Απριλίου 2020
Καταχωρήθηκε στο Καρτέλα Office
Απαντήσεις 4
συμπαθεί 0
Προβολές 6.2K
Ψηφοφορίες 0
Σφάλμα καρτελών του Office στο Excel 2019Γεια σου,
Έτσι, κάθε φορά που επιλέγω μια νέα καρτέλα, το ενεργό παράθυρο καταλήγει να μετακινείται στη δεξιά πλευρά της γραμμής εργασιών. Ο σύνδεσμος βίντεο YouTube δείχνει αυτό το αποτέλεσμα.
Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ για την εμφάνιση πολλαπλών παρουσιών ενός προγράμματος ως μικρογραφίες δίπλα-δίπλα ονομάζεται 7+ Taskbar Tweaker. Αλλά ακόμα και χωρίς αυτό το πρόγραμμα το πρόβλημα παραμένει.
Το πρόβλημα δεν συμβαίνει με κανένα άλλο πρόγραμμα που έχω, συμπεριλαμβανομένου του Office 2010.
Τρέχω Windows 10 Pro.
Οποιεσδήποτε προτάσεις για την επίλυση αυτού του προβλήματος θα εκτιμηθούν.
Σας ευχαριστώ.
Moe.
Χαίρετε Κ.
1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη έκδοση.
2. Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετα στον διαχειριστή πρόσθετων του Excel.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
·
4 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Χρησιμοποιώ την πιο πρόσφατη έκδοση του Office Tab που μόλις κατέβασα πριν από μερικές ημέρες και το Office Tab είναι το μόνο πρόσθετο που χρησιμοποιώ. Το πρόβλημα παραμένει.

Ο καλύτερος τρόπος για να κατανοήσετε το πρόβλημα είναι να δείτε το βίντεο YouTube που δημοσίευσα στην αρχική μου ανάρτηση.

Το πρόβλημα συμβαίνει με το Office 2019 και το Office 2016 αλλά όχι με το Office 2010. Δεν έχω δοκιμάσει το Office 2013.
·
4 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Στο Visual Studio 2015 (όπως και σε προηγούμενες εκδόσεις του VS, αλλά πρέπει να εγκαταστήσετε τα Power Tools Productivity εάν ​​χρησιμοποιείτε VS2013 ή νεότερη έκδοση), υπάρχουν δύο νέες εντολές στο Visual Studio:
Window.NextTab και Window.PreviousTab
Απλώς μεταβείτε να τα χαρτογραφήσετε ξανά από Ctrl+Alt+PageUp/Ctrl+Alt+PageDown σε Ctrl+Tab/Ctrl+Shift+Tab σε:
Εργαλεία μενού -> Επιλογές -> Περιβάλλον -> Πληκτρολόγιο
Σημείωση: Σε παλαιότερες εκδόσεις όπως το Visual Studio 2010, τα Window.NextTab και Window.PreviousTab ονομάζονταν Window.NextDocumentWellTab και Window.PreviousDocumentWellTab.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Δεν το καταλαβαίνω. Πώς η αλλαγή της ρύθμισης στο Visual Studio θα διορθώσει το σφάλμα;

Για αυτό το θέμα, σε ποιον απευθύνεται αυτή η ερώτηση; Εγώ ή το ExtendOffice Ομάδα?
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης