By κρις.wharton την Τετάρτη 01 Απριλίου 2020
Καταχωρήθηκε στο Καρτέλα Office
Απαντήσεις 11
συμπαθεί 0
Προβολές 9.1K
Ψηφοφορίες 0
Το Excel το κάνει εύκολα εγγενώς, μεταβαίνοντας στην Προβολή-Νέο Παράθυρο, αλλά με την καρτέλα Office (14) εγκατεστημένη, φαίνεται ότι δεν μπορώ να το πετύχω αυτό.

Για διευκρίνιση, θα ήθελα να ανοίξω το "ίδιο" βιβλίο εργασίας του Excel σε δύο διαφορετικά παράθυρα, ώστε να μπορώ να εργάζομαι σε δύο διαφορετικά φύλλα εργασίας ταυτόχρονα.

Μπορώ να το αντιμετωπίσω προφανώς αποθηκεύοντας ένα φύλλο εργασίας σε ένα νέο ξεχωριστό αρχείο, αλλά αυτό φαίνεται σαν ένα περιττό επιπλέον βήμα.

Ελπίζοντας σε μια απάντηση αμέσως.

Ευχαριστώ,

Κρις...
Πατήστε CTRL+N για να δημιουργήσετε ένα νέο παράθυρο. Το Excel ορίζει πολλά παράθυρα του ίδιου βιβλίου εργασίας προσθέτοντας μια άνω και κάτω τελεία και έναν αριθμό στο όνομα του αρχείου στη γραμμή τίτλου. Μεταβείτε στο νέο παράθυρο και, στη συνέχεια, κάντε κλικ σε ένα φύλλο που θέλετε να προβάλετε. Επαναλάβετε τα βήματα 1 και 2 για κάθε φύλλο που θέλετε να προβάλετε σε ένα παράθυρο.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Το αντιλαμβάνομαι αυτό, αλλά με την καρτέλα του Office εγκατεστημένη δεν λειτούργησε. Λειτουργεί για εσάς με εγκατεστημένη την καρτέλα του Office;
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή - Το νέο παράθυρο λειτουργεί καλά για μένα - Χρησιμοποιώ το Office 2019
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Λυπούμαστε - αγνοήστε το προηγούμενο, δεν λειτουργεί
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Απογοητευτικό, έτσι δεν είναι;
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Χαίρετε Κ.
Θα μπορούσατε να δοκιμάσετε να τραβήξετε μερικά στιγμιότυπα οθόνης για να καταδείξετε το πρόβλημα; Ή επικοινωνήστε μαζί μας μέσω support@extendoffice.com. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Δείτε τρία στιγμιότυπα οθόνης παρακάτω.

Η επιλογή "Άνοιγμα σε νέο παράθυρο" δεν είναι διαθέσιμη!

Ποια είναι η λύση;;;
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Ρώτησα για αυτό τον Απρίλιο και κάποιος με το όνομα Jay Chivo είπε ότι δεν υποστηρίζεται.

Φαίνεται πολύ βασικό πράγμα να μπορείς να προβάλλεις και να εργάζεσαι στο ίδιο αρχείο σε δύο παράθυρα.

Πότε θα αντιμετωπιστεί αυτό;
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Δεν δουλεύει. Ctrl + N δημιουργεί ένα νέο βιβλίο, όχι ένα νέο παράθυρο του ίδιου βιβλίου.

Κανονικά θα επέλεγα -Προβολή, -Νέο Παράθυρο, και μετά έχω το ίδιο βιβλίο εργασίας ανοιχτό σε δύο καρτέλες, αλλά στο ίδιο παράθυρο.

Θέλω να δω το ίδιο βιβλίο εργασίας σε δύο διαφορετικά παράθυρα, στην περίπτωσή μου, το καθένα σε ξεχωριστή οθόνη.

Αυτό γίνεται εύκολα στο Excel, χωρίς να έχει εγκατασταθεί το office-tab.

Υποθέτω ότι μπορώ να απενεργοποιήσω προσωρινά το office-tab και μετά να το ενεργοποιήσω ξανά. Φαίνεται ότι αυτή η επιλογή πρέπει να αποφευχθεί
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι καλό, αλλά λειτουργεί γύρω από το πρόβλημα:

στο ανοιχτό φύλλο εργασίας, μεταβείτε στην Προβολή --> Νέο παράθυρο
Στη συνέχεια, βλέπω δύο καρτέλες για το ίδιο βιβλίο εργασίας η μία δίπλα στην άλλη με διαφορετικούς αριθμούς στα ονόματα
Στη συνέχεια, μεταβείτε στην Προβολή --> κάντε κλικ στην επιλογή "προβολή δίπλα δίπλα"
Στη συνέχεια, ανοίγει δύο εκδόσεις και μπορώ να σύρω τη μία στη δεύτερη οθόνη. (Φαίνεται όμως να κλείνει τις καρτέλες που προσθέτουν)
Εάν κάνετε ξανά κλικ στο «προβολή δίπλα-δίπλα», επιστρέφει στο προηγούμενο
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Θα το δοκιμάσω, τουλάχιστον μέχρι να το διορθώσει το Kutools, είναι μια καλή λύση. Θα πρέπει να κλείσω όλα τα φύλλα εργασίας μου εκτός από αυτό που πρέπει να αντιγράψω.

Είναι βελτίωση!

Σας ευχαριστώ που δεν εγκαταλείψατε αυτό (
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης