Παρασκευή, 03 2020 Ιανουάριο
  2 Απαντήσεις
  6.6K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χρησιμοποιώ Excel 2019 & Office Tabs 13.

Στη λειτουργία ενός παραθύρου, δεν μπορώ να έχω δύο παρουσίες του excel εκτός και αν ανοίξω κάνοντας δεξί κλικ στο όνομα του φύλλου εργασίας του OfficeTab και επιλέγοντας "Νέο σε νέο παράθυρο" ή "Άνοιγμα σε νέο παράθυρο". Αυτό δεν είναι ικανοποιητικό καθώς έχω γράψει συναρτήσεις καθορισμένες από το χρήστη σε ένα πρόσθετο και στη δεύτερη περίπτωση, οι συναρτήσεις δεν μπορούν να "βρεθούν" και η πλήρης διαδρομή προς την προσθήκη μου εμφανίζεται στη γραμμή τύπων. Εάν πατήσω [F2] για να επεξεργαστώ τον τύπο, τότε [Enter] "#NAME?" εμφανίζεται στο κελί.

Εάν ΔΕΝ είμαι σε λειτουργία ενός παραθύρου, μπορώ εύκολα να έχω δύο περιπτώσεις excel, καθεμία σε ξεχωριστή οθόνη, ΑΛΛΑ οι καρτέλες διπλασιάζονται σε κάθε παράθυρο ανεξάρτητα από την περίπτωση στην οποία ανοίγει το αρχείο. Αυτό είναι εξαιρετικά αποσπά την προσοχή και προκαλεί σύγχυση ώστε να είναι ανεφάρμοστη.

Προηγουμένως χρησιμοποιούσα το  Excel 2010 & Office Tabs 13 χωρίς τέτοια προβλήματα.
4 χρόνια πριν
·
#2053
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.
Θα το διορθώσουμε σύντομα στην επόμενη έκδοση.
3 χρόνια πριν
·
#2054
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Για να το κάνετε αυτό, ανοίξτε το Excel και ανοίξτε το πρώτο σας αρχείο κανονικά. Στη συνέχεια, αντί να ανοίξετε το δεύτερο αρχείο από το Excel, μεταβείτε στο μενού Έναρξη και ανοίξτε ξανά το Excel από εκεί. Αυτό θα δημιουργήσει ένα δεύτερο αντίγραφο του Excel το οποίο μπορείτε να εμφανίσετε στη δευτερεύουσα οθόνη. Μπορείτε να ανοίξετε το δεύτερο έγγραφο από εκεί.
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.