Σάββατο, 16 2019 Μαρτίου
  11 Απαντήσεις
  5.6K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε. Δουλεύω με ExtendOffice Tab Enterprise, ώστε να μπορώ να το δοκιμάσω πριν το αγοράσω και να το αναπτύξω για ορισμένους συναδέλφους, αλλά αντιμετωπίζω τα ακόλουθα προβλήματα.

1. Η μετακίνηση μιας καρτέλας σε ένα νέο παράθυρο κατά διαστήματα προκαλεί το Excel να αλλάζει το μέγεθός του και να γίνεται μόνο ένα περίγραμμα του εαυτού του. Αυτό συμβαίνει τόσο αρχικά όσο και κατά την εναλλαγή καρτελών.
ExtendOffice Καρτέλα - Τεύχος 1.PNG

2. Μερικές φορές, όταν συμβαίνει το παραπάνω ζήτημα, μπορώ να εργαστώ στο βιβλίο εργασίας που είχε ανοίξει αρχικά και μπορώ να αλλάξω καρτέλες, αλλά δεν είναι δυνατή η προβολή του νέου εγγράφου. Η καρτέλα εμφανίζεται ως ενεργή, αλλά εμφανίζεται μόνο το προηγούμενο βιβλίο εργασίας και η προηγούμενη καρτέλα ενεργοποιείται ξανά όταν κάνετε κλικ σε ένα κελί.

3. Τέλος, και το χειρότερο, το παράθυρο μπορεί να εξαφανιστεί οριστικά με ένα περίγραμμα. Είναι ορατό στη γραμμή εργασιών και ενώ πατάτε ALT+TAB, ωστόσο. Αναγκάζομαι να κλείσω το παράθυρο ή να σκοτώσω τη διαδικασία και να ανοίξω ξανά ό,τι είχα κάνει καρτέλα κάτω από αυτό. Οποιαδήποτε άλλα παράθυρα, δεδομένου ότι βρίσκονται σε διαφορετική διαδικασία, δεν επηρεάζονται.
ExtendOffice Καρτέλα - Τεύχος 3, 0.PNG
ExtendOffice Καρτέλα - Τεύχος 3.PNG

Είναι επικίνδυνο να ανοίγετε νέα παράθυρα μέσω του μενού δεξί κλικ στην καρτέλα με ή χωρίς μια υπάρχουσα καρτέλα εγγράφου. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα προγράμματα γραφείου εκτός από το Excel. Επισυνάπτονται εικόνες για αναφορά.

Χρήση του Microsoft Office 365 στο Windows s 10 Pro. Όλα τα άλλα πρόσθετα καταργήθηκαν για να λυθεί το πρόβλημα.
5 χρόνια πριν
·
#1875
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Ευχαριστούμε για τα αναλυτικά σας σχόλια. Θα ρίξουμε μια ματιά σε αυτό το ζήτημα και θα το διορθώσουμε στις επόμενες εκδόσεις.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου, Τζέι! Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει ETA για την κυκλοφορία; Το πρόβλημα δεν είναι το σπάσιμο του παιχνιδιού, καθώς μπορώ ακόμα να χρησιμοποιήσω τον συνδυασμό πλήκτρων (CTRL+S) για αποθήκευση και (CTRL+W) για κλείσιμο, αλλά είναι μάλλον απογοητευτικό και λίγο χρονοβόρο για να κλείσω/ξανοίξω τα πάντα.
5 χρόνια πριν
·
#1877
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Έχω το ίδιο πρόβλημα με την αλλαγή μεγέθους. Περιμένω να διορθωθεί για να μπορέσω να αξιολογήσω την αγορά
5 χρόνια πριν
·
#1878
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Φαίνεται ότι υπάρχει προειδοποίηση στο τρίτο αρχείο, ενεργοποιήστε το.
Untitled.png
Συνημμένα (1)
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Αν αναφέρεστε στο banner για μακροεντολή που έγραψα, συνήθως είναι ενεργοποιημένο. Το πρόβλημα προκύπτει με ή χωρίς βιβλία εργασίας με ενσωματωμένες μακροεντολές. Το ζήτημα εμφανίζεται σχεδόν πάντα όταν ανοίγει ένα νέο παράθυρο. Μια άλλη σημείωση, η εγκατάσταση του MS Office 365 γίνεται μέσω του εργοδότη μου σε έναν υπολογιστή εργασίας. Η εγκατάσταση μπορεί να διαφέρει από μια εγκατάσταση στο σπίτι, καθώς παρατήρησα ότι τα δύο φαίνονται λίγο διαφορετικά, αν αυτό βοηθάει.
5 χρόνια πριν
·
#1880
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Έχετε άλλα πρόσθετα του Excel ενεργοποιημένα στη Διαχείριση πρόσθετων του Excel;
Ευχαριστώ.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Όχι, όλα τα άλλα πρόσθετα καταργήθηκαν σε μια προσπάθεια να βρεθεί μια λύση πριν από την αρχική ανάρτηση.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ενημερώστε αν βοηθάει. Το 365 που πληρώνω προσωπικά φαίνεται λίγο διαφορετικό από αυτό που χρησιμοποιώ στη δουλειά και δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά μεταξύ ενός business VL και της κανονικής αμοιβής ανά μήνα/έτος, αλλά είναι το ίδιο θέμα για μένα (εργασία επιτραπέζιος υπολογιστής, οικιακός φορητός υπολογιστής και οικιακός επιτραπέζιος υπολογιστής).

Μερικές φορές, η απεγιστοποίηση του Excel και η εναλλαγή καρτελών λειτουργεί. Δεν είναι δυνατή η εναλλαγή καρτελών κατά τη μεγιστοποίηση μετά από λίγο ή κατά το άνοιγμα νέων παραθύρων.

Είμαι τόσο άτυχος;
5 χρόνια πριν
·
#1883
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Hi @all,

δυστυχώς έχω το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα νομίζω. Δουλεύω με 2 οθόνες, Windows 10 64bit και Office 2013 32bit. Το Excel θυμάται την τελευταία θέση παραθύρου στην οποία άνοιξε το ΠΡΩΤΟ φύλλο εργασίας. Εάν μετακινήσω το παράθυρο και ανοίξω ένα νέο φύλλο εργασίας, το παράθυρο είτε θα γυρίσει πίσω είτε θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο (χρησιμοποιώ τη λειτουργία ενός παραθύρου, χωρίς να βλέπω όλα τα έγγραφα στη γραμμή εργασιών) σε αυτήν ακριβώς τη θέση έναρξης. Κάνοντας κλικ στις καρτέλες, τα παράθυρα συναρμολογούνται εκ νέου σε ένα παράθυρο. Αλλά αυτό δεν λειτουργεί πάντα. Αν ανοίξω μερικά παράθυρα σε διαφορετικές θέσεις παραθύρων, δεν μπορώ πλέον να αλλάξω μεταξύ των καρτελών. Η εργασία με το Excel είναι πραγματικά βασανιστήριο με αυτό το σφάλμα :-(

Θα σας δείξω ένα από τα προβλήματα σε ένα συνημμένο στιγμιότυπο. Έχω κι εγώ ένα βίντεο, αλλά το μέγεθος είναι 2,3 MB και δεν μπορώ να το ανεβάσω.

τις καλύτερες ευχές στιγμιότυπο οθόνης 2 monitors.png
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Έχω το ίδιο πρόβλημα. Αν βοηθάει, η ΜΗ μεγιστοποίηση τείνει να το εμποδίζει να κινείται κατά την εναλλαγή καρτελών.
3 χρόνια πριν
·
#1885
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
1. Ανοίξτε τις ρυθμίσεις Visual Effects.

2. Επιλέξτε (ενεργό - προεπιλογή) ή καταργήστε την επιλογή (απενεργοποίηση) Εμφάνιση περιεχομένων παραθύρου ενώ σύρετε για αυτό που θέλετε και κάντε κλικ/πατήστε OK.

ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΥΟ
Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την "Εμφάνιση περιεχομένων παραθύρου κατά τη μεταφορά" χρησιμοποιώντας ένα αρχείο REG

Σημείωση Σημείωση
Τα αρχεία .reg με δυνατότητα λήψης παρακάτω θα τροποποιήσουν την τιμή συμβολοσειράς στο κλειδί μητρώου παρακάτω.

HKEY_CURRENT_USER \ Πίνακας Ελέγχου \ Desktop

Τιμή συμβολοσειράς DragFullWindows

0 = Εμφάνιση περιγράμματος παραθύρου κατά τη μεταφορά
1 = Εμφάνιση περιεχομένων παραθύρου κατά τη μεταφορά

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτή είναι η προεπιλεγμένη ρύθμιση
Αποθηκεύστε το αρχείο .reg στην επιφάνεια εργασίας σας.
Κάντε διπλό κλικ/πατήστε στο αρχείο .reg που κατεβάσατε για να το συγχωνεύσετε.
Εάν σας ζητηθεί, κάντε κλικ στο Εκτέλεση, Ναι (UAC), Ναι και OK για να εγκρίνετε τη συγχώνευση.
Αποσυνδεθείτε και συνδεθείτε ή επανεκκινήστε τον υπολογιστή για να κάνετε αίτηση.
Μπορείτε τώρα να διαγράψετε το ληφθέν αρχείο .reg εάν θέλετε.
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.