By sattien@gmail.com την Τετάρτη, 08 Αυγούστου 2018
Καταχωρήθηκε στο Καρτέλα Office
Απαντήσεις 2
συμπαθεί 0
Προβολές 8.3K
Ψηφοφορίες 0
Μετά από περισσότερο από ένα μήνα απογοήτευσης, νομίζω ότι είμαι αρκετά σίγουρος ότι με τις καρτέλες του Excel ενεργοποιημένες, το άνοιγμα οποιουδήποτε μη αξιόπιστου εγγράφου (αυτά που θα εμφανίζουν ένα κουμπί "Ενεργοποίηση περιεχομένου" στην κορυφή) θα προκαλέσει τη διακοπή λειτουργίας του Excel.

Η μετακίνηση αυτών των αρχείων σε αξιόπιστες τοποθεσίες θα μου επιτρέψει να τα ανοίξω, αλλά δυστυχώς το Excel δεν θα μου επιτρέψει να προσθέσω μια αξιόπιστη τοποθεσία στο δίκτυό μου ή να προσθέσω αξιόπιστα έγγραφα, επομένως δεν μπορώ να ανοίξω απευθείας αρχεία δικτύου, εκτός αν πρώτα απενεργοποιήσω τις καρτέλες . Η τρέχουσα λύση είναι η χρήση του Excel Viewer για το άνοιγμα εγγράφων δικτύου, αλλά αυτό συχνά προκαλεί κάποιες διενέξεις με το ίδιο το Excel και δεν μπορώ να τα ενημερώσω.

Εκτελώ το Excel 2016 σε Windows 10 1703 Pro, και τα δύο 64-bit. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα τώρα εκτός από το να περιμένω την επόμενη κυκλοφορία σας, η οποία ελπίζουμε να αντιμετωπίσει αυτό το ζήτημα.

Ή, μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω μια λύση; Όπως να αναγκάσω το Excel μου να επιτρέψει αξιόπιστες τοποθεσίες στο δίκτυο ή κάτι που δεν μπορώ να σκεφτώ;

Ευχαριστώ.
Χαίρετε Κ.
Λυπούμαστε, θα προσπαθήσουμε να επιλύσουμε αυτό το πρόβλημα στην επόμενη έκδοση.
BTW, εργαζόμαστε πάνω σε αυτό το θέμα τώρα.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Μεταβείτε στην καρτέλα Αξιόπιστες τοποθεσίες στα αριστερά και επιλέξτε το πλαίσιο "Απενεργοποίηση όλων των αξιόπιστων τοποθεσιών" στο κάτω μέρος. Μεταβείτε στα Αξιόπιστα Έγγραφα και επιλέξτε το πλαίσιο "Απενεργοποίηση όλων των αξιόπιστων εγγράφων". Κάντε κλικ στο OK και κλείστε το νέο βιβλίο εργασίας. Ανοίξτε το αρχείο Excel που κολλούσε.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης