Πέμπτη, 05 2018 Απρίλιο
  5 Απαντήσεις
  5.4K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Η μετακίνηση παραθύρου με πολλές καρτέλες στη νέα οθόνη προκαλεί προβλήματα.
Εάν μετακινήσω το excel από τη μια οθόνη στην άλλη ή μεγιστοποιήσω το παράθυρο - δεν μπορώ να αλλάξω από καρτέλα σε καρτέλα - εμφανίζονται στη γραμμή, αλλά όταν κάνω κλικ στο excel αναβοσβήνει.
Αν κλείσω το αρχείο excel που μπορώ να δω - τα υπόλοιπα ανοιχτά δεν εμφανίζονται πουθενά, θα εμφανιστεί ένα διάφανο πλαίσιο για το πού πρέπει να βρίσκεται το excel.
Φαίνεται ότι πρέπει να διατηρήσω το officetabs σε ένα παράθυρο και δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος του παραθύρου ή να το μετακινήσω σε διαφορετική οθόνη χωρίς να εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα.
6 χρόνια πριν
·
#1522
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι σχετικά με τη λειτουργία σας;
Εννοείτε ότι θα μεταβείτε όλο το παράθυρο της εφαρμογής excel σε άλλη οθόνη;
Εάν θέλετε να ανοίξετε περισσότερα από ένα παράθυρα του Excel με καρτέλες, ρίξτε μια ματιά https://www.extendoffice.com/product/office-tab/more-tabbed-windows.html
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
5 χρόνια πριν
·
#1523
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σας, νομίζω ότι αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα με πολλές οθόνες. Ο υπολογιστής μου έχει 2 οθόνες. ΑΣΕ με να εξηγήσω.

Χρησιμοποιώ το Microsoft PowerPoint με 2 ανοιχτά αρχεία σε 2 διαφορετικές καρτέλες. Ας τα ονομάσουμε Tab 1 και Tab 2.
Επειδή έχω 2 οθόνες, ας τις ονομάσουμε Monitor 1 και Monitor 2.

1. Ανοίγω την καρτέλα 1 στην οθόνη 1. Λειτουργεί κανονικά.
2. Ανοίγω την καρτέλα 2 στην οθόνη 1. Λειτουργεί κανονικά.
3. Στη συνέχεια, με την καρτέλα 1 να χρησιμοποιείται στην οθόνη 1, μετακινώ το PowerPoint στην Οθόνη 2. Λειτουργεί κανονικά.
4. Ωστόσο, όταν κάνω κλικ στην καρτέλα 2, στην Οθόνη 2, το PowerPoint αναβοσβήνει και επιστρέφει στην Οθόνη 1. Δεν λειτουργεί όπως αναμένεται.
5. Στην Οθόνη 1, όταν κάνω ξανά κλικ στην καρτέλα 1, το PowerPoint αναβοσβήνει και πηγαίνει στην Οθόνη 2. Δεν λειτουργεί όπως αναμένεται.

Επομένως, αναμένεται ότι το PowerPoint δεν θα πρέπει να μετακινείται σε διαφορετικές οθόνες χωρίς τη μη αυτόματη μετακίνηση του χρήστη. Εάν ο χρήστης μετακινηθεί στην Οθόνη 1, το PowerPoint θα πρέπει να παραμείνει στην Οθόνη 1, ανεξάρτητα από το αν κάνω κλικ στην καρτέλα 1, καρτέλα 2 ή σε οποιαδήποτε καρτέλα n. Το PowerPoint επιστρέφει στο Monitor 2 μόνο εάν ο χρήστης το μετακινήσει με μη αυτόματο τρόπο εκεί.

Ελπίζω αυτό να εξηγεί.

Ευχαριστώ για την υποστήριξη! Μου αρέσει αυτό το πρόσθετο παρά αυτό το μικρό πρόβλημα.

:D
5 χρόνια πριν
·
#1524
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Δοκιμή
5 χρόνια πριν
·
#1525
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Λυπούμαστε, θα προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε τη λειτουργία καρτέλας στις επερχόμενες εκδόσεις. :)
3 χρόνια πριν
·
#1526
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Πατώντας δύο φορές το F11 για μετάβαση σε πλήρη οθόνη και πίσω λύνει το πρόβλημα προσωρινά.
Πατώντας CTRL + SHIFT + WIN + B (συντόμευση για επαναφορά προγραμμάτων οδήγησης γραφικών) λύνεται καλύτερα το πρόβλημα.
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.