Παρασκευή, 22 2017 Δεκέμβριο
  5 Απαντήσεις
  7.8K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χρησιμοποιώ το Office Tab 13.10 με το Office 365 στο Windows 10 Fall Creators Update.

Έχω παρατηρήσει μερικές διαφορές μεταξύ του τρόπου με τον οποίο λειτουργεί το Office Tab στο Excel και του τρόπου που λειτουργεί στο Word.
1. Στο Excel, ο αστερίσκος του αλλαγμένου αρχείου εξαφανίζεται από μια καρτέλα μόλις αποθηκεύσω το αρχείο της καρτέλας.
Στο Word, η καρτέλα δεν ενημερώνεται μέχρι να αποθηκεύσω και να κάνω κλικ στο σώμα του αρχείου της καρτέλας.

2. Στο Excel μπορώ να ανοίξω ένα αρχείο word από την ομάδα "Αγαπημένα του Office". Λειτουργεί όπως αναμενόταν.
Στο Word, όταν ανοίγω την ομάδα "Αγαπημένα του Office", εμφανίζονται τα αρχεία Excel που έχω προσθέσει, αλλά όταν κάνω κλικ σε ένα Excel δεν ανοίγει με το αρχείο ή εάν το Excel είναι ήδη ανοιχτό, το αρχείο δεν ανοίγει σε αυτό.

Τόσο το Excel όσο και το Word έχουν διαμορφωθεί με Πανομοιότυπες ρυθμίσεις στην εφαρμογή "Office Tab Center 2013-16". Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό; Εάν ναι, και εάν έχετε βρει μια επιδιόρθωση ή λύση για να κάνετε το Excel και το Word να λειτουργούν με τον ίδιο (και προβλεπόμενο) τρόπο, θα είχατε την καλοσύνη να το μοιραστείτε εδώ.

Ευχαριστώ.
6 χρόνια πριν
·
#1359
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετα στον διαχειριστή πρόσθετων του Word.
Για το δεύτερο τεύχος "Στο Word, όταν ανοίγω την ομάδα "Αγαπημένα του Office" εμφανίζονται τα αρχεία Excel που έχω προσθέσει, αλλά όταν κάνω κλικ σε ένα Excel δεν ανοίγει με το αρχείο."
Βεβαιωθείτε ότι το αρχείο υπάρχει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ευχαριστώ για την απάντησή σου, Jay.
Θέμα #1: Θα προσπαθήσω να απενεργοποιήσω τα περιττά πρόσθετα, αλλά έχω μόνο τα προεπιλεγμένα πρόσθετα που είναι εγκατεστημένα με το Office 365.
Θέμα #2: Ναι, το αρχείο Excel που προσπαθώ να ανοίξω υπάρχει. Δεν είναι πρόβλημα, φυσικά, καθώς μπορώ να το ανοίξω με οποιονδήποτε άλλο βολικό τρόπο, απλώς με ιντριγκάρει το γεγονός ότι τα "Αγαπημένα του Office" λειτουργούν τόσο καλά ανοίγοντας ένα έγγραφο του Word από το Excel, αλλά καθόλου όταν προσπαθείτε να ανοίξετε ένα Έγγραφο Excel από το Word.

Θα το δουλέψω μόνο από περιέργεια και θα σας ενημερώσω αν βρω λύση στο συγκεκριμένο σύστημά μου.

Ευχαριστώ και πάλι.
Μπρους
6 χρόνια πριν
·
#1361
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Έχετε εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη έκδοση;
Θέμα #2: Ναι, το αρχείο Excel που προσπαθώ να ανοίξω υπάρχει. Δεν είναι πρόβλημα, φυσικά, καθώς μπορώ να το ανοίξω με οποιονδήποτε άλλο βολικό τρόπο, απλώς με ιντριγκάρει το γεγονός ότι τα "Αγαπημένα του Office" λειτουργούν τόσο καλά ανοίγοντας ένα έγγραφο του Word από το Excel, αλλά καθόλου όταν προσπαθείτε να ανοίξετε ένα Έγγραφο Excel από το Word.
Δοκιμάστε να δημιουργήσετε ένα κενό νέο αρχείο Excel και να το αποθηκεύσετε στα "Αγαπημένα του Office" και, στη συνέχεια, προσπαθήστε να ανοίξετε το αρχείο Excel από τα "Αγαπημένα του Office" στην εφαρμογή Word.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Εάν αυτή είναι μια διπλή απάντηση, συγγνώμη. Όταν τελείωσα με την προηγούμενη, παρατήρησα ότι η συνεδρία μου είχε λήξει. Δεν ξέρω αν υποβλήθηκε ή όχι.

Έχω εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη έκδοση του Office Tab, 13.10.0.0. Στην πραγματικότητα, τόσο το Office Tab όσο και το Office 365 εγκαταστάθηκαν σε νέο υπολογιστή την τελευταία εβδομάδα.

Θέμα #2: Δημιούργησα ένα κενό αρχείο Excel, το "OfficeFavorites.xlsx" και το πρόσθεσα στην ομάδα Αγαπημένα του Office. Μετά προσπάθησα να το ανοίξω, και με το Excel κλειστό και μετά με το Excel ανοιχτό και ενεργό. Το αρχείο δεν άνοιξε και στις δύο περιπτώσεις.

Είμαι εντυπωσιασμένος και εκτιμώ την υποστήριξή σας σε αυτά τα θέματα. Ελπίζω να μην τα βλέπετε ως παράπονα ή να έχετε την αίσθηση ότι απαξιώνω το Office Tab εξαιτίας τους. Αντιθέτως, βρίσκω την εφαρμογή εξαιρετικά χρήσιμη και αυτά τα θέματα είναι μόνο μικρές ανωμαλίες που βρίσκω ενδιαφέρουσες και ελπίζω να το κάνετε και εσείς.
6 χρόνια πριν
·
#1363
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Αυτό θα πρέπει να είναι ένα σφάλμα υπό ορισμένες συνθήκες.
Θα προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε στην επόμενη έκδοση.
Δοκιμάστε να κάνετε κλικ στο αρχείο Excel δύο φορές για να το ανοίξετε από την ομάδα του Office Favorite.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.