By kevin.o.townsend@outlook.com-1 την Κυριακή, 03 Απριλίου 2022
Καταχωρήθηκε στο Kutools για το Word
Απαντήσεις 4
συμπαθεί 0
Προβολές 9.4K
Ψηφοφορίες 0
Βρήκα μια καταχώρηση για "Αντικατάσταση Soft Returns To Hard Returns With Kutools For Word." Φαίνεται ότι είναι μια συνολική ενέργεια, και όχι κάτι που μπορεί να στοχευτεί σε μια επιλεγμένη ενότητα κειμένου. (Επίσης, η εικόνα της γραμμής εργαλείων που εμφανίζεται δεν ταιριάζει με την έκδοσή μου του Kutools For Word έκδοση 10, επομένως δεν μπορώ να βρω την καταχώριση που περιγράφεται. Βρήκα κάτι παρόμοιο στην ενότητα Μετατροπή αλλά είναι παγκόσμιας φύσης.) Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι σαν εμένα που χρησιμοποιούν το " βρείτε και αντικαταστήστε" στο Word με επαναλαμβανόμενο τρόπο. Ενώ το Word διατηρεί ό,τι κάνω για μια περίοδο λειτουργίας, δεν επιτρέπει την αποθήκευση αυτών των ενεργειών σε μελλοντικές περιόδους λειτουργίας. Θα ήταν ωραίο να μπορείτε να αποθηκεύετε ενέργειες εύρεσης και αντικατάστασης από περίοδο λειτουργίας σε περίοδο λειτουργίας. Αυτό θα μας επέτρεπε να στοχεύσουμε την εύρεση και την αντικατάστασή μας σε συγκεκριμένο κείμενο και όχι σε μια συνολική προσέγγιση "όλα ή τίποτα". Ευχαριστώ.
Γεια Κέβιν,

--- Φαίνεται να είναι μια συνολική ενέργεια, και όχι κάτι που μπορεί να στοχευτεί σε μια επιλεγμένη ενότητα κειμένου.
--- Λυπούμαστε που δεν μπορείτε να το στοχεύσετε σε μια επιλεγμένη ενότητα κειμένου. Ωστόσο, μπορείτε να βρείτε μόνο στο κύριο έγγραφο, κεφαλίδα, σχόλιο κ.λπ. Δείτε στιγμιότυπο οθόνης:
find section.png



--- Ενώ το Word διατηρεί αυτό που κάνω για μια περίοδο λειτουργίας, δεν επιτρέπει την αποθήκευση αυτών των ενεργειών σε μελλοντικές περιόδους λειτουργίας.
--- Με το featre Μαζική εύρεση και αντικατάσταση, μπορείτε να αποθηκεύσετε την εύρεση και να αντικαταστήσετε τη ρύθμιση senario κάνοντας κλικ στο κουμπί Αποθήκευση και να την εφαρμόσετε στη μελλοντική δημιουργία εγγράφων (βρείτε το σενάριο στο Ιππικοί στάβλοι κυκλωμένο στο στιγμιότυπο οθόνης παρακάτω). Επίσης, μπορείτε να βρείτε και να αντικαταστήσετε ανάμεσα σε πολλά έγγραφα καθώς και άλλα αρχεία (συμπεριλαμβανομένων των αρχείων txt, htm και html) με ένα κλικ.
αποθήκευση senario.png


Εάν έχετε άλλες ερωτήσεις, μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Amanda
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Αμάντα,

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αυτό που πρότεινα, αυτό που ήλπιζα να δω σε μια μελλοντική κυκλοφορία ήταν η δυνατότητα να μην επηρεάζεται ένα ολόκληρο έγγραφο ή μια κεφαλίδα ή ένα υποσέλιδο κ.λπ. από την αναζήτηση και την αντικατάσταση, αλλά η αλλαγή να είναι λιγότερο καθολική και στη συνέχεια να είναι δυνατή η αποθήκευση ότι για μελλοντική χρήση. Για παράδειγμα, αν θέλω μόνο τρεις παράγραφοι ενός εγγράφου 20 σελίδων, οι οποίες έχουν αλλαγές γραμμής, να αλλάξουν σε σημεία παραγράφου, μπορώ να επισημάνω τις παραγράφους και να χρησιμοποιήσω Εύρεση και αντικατάσταση για να το διορθώσω. Δεν θέλω να επηρεαστούν και οι 20 σελίδες, μόνο η επιλεγμένη περιοχή. Τώρα, αν κάνω κάτι τέτοιο, βρείτε και αντικαταστήσω πέντε ημέρες την εβδομάδα, 52 εβδομάδες το χρόνο, πρέπει να αναδημιουργώ τη συμβολοσειρά αναζήτησης εύρεσης και αντικατάστασης κάθε μέρα, 260 φορές το χρόνο. Η εύρεση και αντικατάσταση παρτίδας είναι εξαιρετική, ΑΝ θέλετε να επηρεαστεί ολόκληρο το έγγραφο. Το πρόβλημα είναι ότι εάν κάνετε κάτι ΛΙΓΟΤΕΡΟ από ολόκληρο το έγγραφο, αλλά το κάνετε ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ, δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσετε μια συμβολοσειρά εύρεσης και αντικατάστασης αφού τερματίσετε τη λειτουργία του Word κάθε μέρα. Τα εργαλεία που διαθέτετε είναι εξαιρετικά αν θέλετε να καλύψετε ολόκληρο το έγγραφο, αλλά δεν αντιμετωπίζονται λιγότερο γενικές αλλά επαναλαμβανόμενες ενέργειες. Αυτή ήταν η βάση της πρότασής μου. Ελπίζω να το σκεφτείτε αυτό για το μέλλον. Σας ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σας.
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
ευχαριστώ για τις ευγενικές πληροφορίες σας. πρόκειται να προσθέσω σελιδοδείκτη σε αυτό το νήμα https://www.extendoffice.com/forum/6-kutools-for-word/2593-ability-to-save-multiple-find-and-replace-from-session-to-session.html
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Αμάντα,

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αυτό που πρότεινα, αυτό που ήλπιζα να δω σε μια μελλοντική κυκλοφορία ήταν η δυνατότητα να μην επηρεάζεται ένα ολόκληρο έγγραφο ή μια κεφαλίδα ή ένα υποσέλιδο κ.λπ. από την αναζήτηση και την αντικατάσταση, αλλά η αλλαγή να είναι λιγότερο καθολική και στη συνέχεια να είναι δυνατή η αποθήκευση ότι για μελλοντική χρήση. Για παράδειγμα, αν θέλω μόνο τρεις παράγραφοι ενός εγγράφου 20 σελίδων, οι οποίες έχουν αλλαγές γραμμής, να αλλάξουν σε σημεία παραγράφου, μπορώ να επισημάνω τις παραγράφους και να χρησιμοποιήσω Εύρεση και αντικατάσταση για να το διορθώσω. Δεν θέλω να επηρεαστούν και οι 20 σελίδες, μόνο η επιλεγμένη περιοχή. Τώρα, αν κάνω κάτι τέτοιο, βρείτε και αντικαταστήσω πέντε ημέρες την εβδομάδα, 52 εβδομάδες το χρόνο, πρέπει να αναδημιουργώ τη συμβολοσειρά αναζήτησης εύρεσης και αντικατάστασης κάθε μέρα, 260 φορές το χρόνο. Η εύρεση και αντικατάσταση παρτίδας είναι εξαιρετική, ΑΝ θέλετε να επηρεαστεί ολόκληρο το έγγραφο. Το πρόβλημα είναι ότι εάν κάνετε κάτι ΛΙΓΟΤΕΡΟ από ολόκληρο το έγγραφο, αλλά το κάνετε ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ, δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσετε μια συμβολοσειρά εύρεσης και αντικατάστασης αφού τερματίσετε τη λειτουργία του Word κάθε μέρα. Τα εργαλεία που διαθέτετε είναι εξαιρετικά αν θέλετε να καλύψετε ολόκληρο το έγγραφο, αλλά δεν αντιμετωπίζονται λιγότερο γενικές αλλά επαναλαμβανόμενες ενέργειες. Αυτή ήταν η βάση της πρότασής μου. Ελπίζω να το σκεφτείτε αυτό για το μέλλον. Σας ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σας.


Γεια Κέβιν,

Ευχαριστώ για τα σχόλια. Θα το προωθήσω στην ομάδα ανάπτυξης μας. Και εκτιμώ πολύ τις λεπτομέρειες που μοιραστήκατε μαζί μου.

Ευχαριστώ και πάλι,
Amanda
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης