By dak4482 την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2021
Καταχωρήθηκε στο Kutools για Excel
Απαντήσεις 2
συμπαθεί 0
Προβολές 4.8K
Ψηφοφορίες 0
Γεια χαρά σε όλους,
Να έχω ένα υπολογιστικό φύλλο πάνω στο οποίο δουλεύω. Στις στήλες υπάρχουν πολλά κενά κελιά που προσπαθώ να διαγράψω. Αφού επιλέξω τις στήλες, επιλέγω ΔΙΑΓΡΑΦΗ και μετά ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΚΕΝΩΝ ΣΕΙΡΩΝ και επιστρέφει με μηδενικές κενές σειρές διαγραμμένες παρόλο που υπάρχουν εκατοντάδες κενές σειρές στη στήλη που επέλεξα. ΕΝΤΟΜΟ??? Έχω ελέγξει τη μορφοποίηση που δεν δείχνει τίποτα. Η στήλη δεν είναι κλειδωμένη. Κάποιες άλλες ιδέες;
Dan
Γεια σου dak4482,

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

Η συνάρτηση Delete Blank Rows λειτουργεί καλά στον υπολογιστή μου. Μπορείτε να ελέγξετε εάν ολόκληρη η σειρά των κενών κελιών που θέλατε να διαγράψετε είναι κενή; Δεδομένου ότι η συνάρτηση διαγράφει ολόκληρες κενές σειρές αλλά όχι κενά κελιά.

Και αν θέλετε να διαγράψετε μόνο κενά κελιά αλλά όχι σειρές. Παρακαλώ πατήστε F5, κάντε κλικ στο Άμεση έκπτωση > Κενά > OK για να επιλέξετε όλα τα κενά κελιά.
  μεταβείτε στο special.png


Στη συνέχεια, κάντε δεξί κλικ σε οποιοδήποτε από τα επιλεγμένα κενά κελιά, κάντε κλικ στην επιλογή Διαγραφή και, στη συνέχεια, επιλέξτε Μετατόπιση κελιών αριστερά/επάνω, OR Ολόκληρη σειρά/στήλη όπως χρειάζεστε.
  delete.png


Παρακαλώ ενημερώστε με εάν έχετε περαιτέρω ερωτήσεις.

Amanda
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Έχω ψάξει στον ιστότοπο για άνεση ή αποτελεσματικότητα για να ολοκληρώσω αυτήν τη διαδικασία και νομίζω ότι αυτό είναι το πιο κατάλληλο παιχνίδι φιδιού στον ιστότοπο για να το κάνω αποτελεσματικά.
παίξε πασιέντζα

 
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης