By Ντορότα την Τρίτη 31 Αυγούστου 2021
Καταχωρήθηκε στο Kutools για Excel
Απαντήσεις 0
συμπαθεί 0
Προβολές 2.3K
Ψηφοφορίες 0
Χαίρετε Κ. 
Έχω ένα πρόβλημα με τα διαγράμματα Kutools για Excel. Έχω δύο καρτέλες. Η μία καρτέλα έχει δεδομένα πηγής και η δεύτερη καρτέλα έχει γραφήματα Kutools.
Συνειδητοποίησα ότι οι συγκεντρωτικοί πίνακες δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για ορισμένα από τα διαγράμματα kutools. Για παράδειγμα, γράφημα ράβδων με φυσαλίδες. Επομένως, χρησιμοποίησα έναν τύπο, =A15, =A16, ... για να πάρω τις τιμές των κελιών από τον συγκεντρωτικό πίνακα. Δεν θέλω να έχω στατικούς αριθμούς γιατί θέλω το γράφημα να ενημερώνεται με βάση τυχόν αλλαγές στον πίνακα προέλευσης. Αφού δημιουργήσω ένα γράφημα και προσπαθώ να προσθέσω νέα δεδομένα στην καρτέλα δεδομένων πηγής, λαμβάνω ένα μήνυμα
"Το Excel εντόπισε πρόβλημα με μία ή περισσότερες αναφορές τύπων σε αυτό το φύλλο εργασίας. Ελέγξτε ότι οι αναφορές κελιών, τα ονόματα περιοχών, τα καθορισμένα ονόματα και οι σύνδεσμοι προς άλλα βιβλία εργασίας στους τύπους σας είναι όλες σωστές."
Είμαι βέβαιος ότι αυτό το σφάλμα λαμβάνω λόγω του γραφήματος Kutools, επειδή όταν αφαιρώ το γράφημα Kutools, δεν λαμβάνω το μήνυμα και μπορώ να προσθέσω νέα δεδομένα στην καρτέλα πηγή χωρίς να λαμβάνω προειδοποιήσεις.
Θα μπορούσατε παρακαλώ να με ενημερώσετε εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να δημιουργήσω το γράφημα Kutools Bar with Bubbles από τον συγκεντρωτικό πίνακα και να μην λάβω προειδοποιήσεις.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Ντορότα


 
Προβολή πλήρους ανάρτησης