By jthorpe@hach.com το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023
Καταχωρήθηκε στο Kutools για Excel
Απαντήσεις 1
συμπαθεί 0
Προβολές 3.3K
Ψηφοφορίες 0
Χαίρετε Κ.
Έχω μια κατάσταση όπου έχω ένα βιβλίο εργασίας με 400 καρτέλες που θέλω να χωρίσω στα δικά τους ξεχωριστά φύλλα εργασίας. Η εταιρεία μας απαιτεί ετικέτα ευαισθησίας. Είχα την έκδοση 18 του KuTools και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ωστόσο, είχαμε μια μετεγκατάσταση Org που έσπασε το KuTools, οπότε αναγκάστηκα να αποκτήσω την πιο πρόσφατη έκδοση.

Επομένως, το πρόβλημά μου είναι ότι το βιβλίο εργασίας που θέλω να χωρίσω έχει ήδη την ετικέτα ευαισθησίας "Εμπιστευτικό". Όταν εκκινώ τη συνάρτηση Split Book Workbook, πρέπει να κάνω κλικ και να επιλέξω κάθε διαχωρισμό. Όπως μπορείτε να φανταστείτε, αυτό μπορεί να μου πάρει πολύ χρόνο και περίπου 1200 κλικ του ποντικιού και θα έχω μια σημαντική περίπτωση καρπιαίου σωλήνα.

Καμιά ιδέα τι θα μπορούσε να με βοηθήσει να γίνω πιο αποτελεσματικός;

Θα ανεβάσω στιγμιότυπα οθόνης της προτροπής Sensitivity και της έκδοσης του Office 365 που έχουμε. Είμαι στο Win 10 Enterprise v21H2.

Ευχαριστώ
jim
Γεια σου,

Η τελευταία έκδοση του Kutools υποστηρίζει πράγματι ετικέτες ευαισθησίας. Για να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας αποτελεσματικά, συνιστώ να κάνετε αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη έκδοση. Αυτό θα σας επιτρέψει να εργάζεστε με τις ετικέτες ευαισθησίας πιο αποτελεσματικά και να αποφύγετε την ανάγκη εκτεταμένης χειροκίνητης επιλογής.
ευαισθησία labels.png


Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη έκδοση κάνοντας κλικ στο "Βοήθεια" > "Έλεγχος για ενημερώσεις" στην καρτέλα Kutools.

Εάν αντιμετωπίσετε οποιεσδήποτε δυσκολίες κατά τη διαδικασία αναβάθμισης ή έχετε περαιτέρω ερωτήσεις, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε. Είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε.

Amanda
·
7 μήνες πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης