Κυριακή, 05 Νοέμβριος 2017
  8 Απαντήσεις
  10K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Kutools για Excel συντρίβεται κατά την εκκίνηση του Excel 2016 και προσπαθώ να ανοίξω πολλά βιβλία εργασίας. Αυτό το πρόβλημα είναι σταθερό από τότε που έκανα αναβάθμιση στο Office 2016.
Έχω την έκδοση 16.50 στο λειτουργικό μου Windows 10 x64.
Όταν εκκινώ το Excel 2016. εν μέρει η φόρτωση των βιβλίων εργασίας (μόλις 2 ή τα συνηθισμένα 6 βιβλία εργασίας μου), το Excel θα παγώσει και δεν θα ανταποκρίνεται. Θα κλείσω τον υπολογιστή μου και την επόμενη φορά που θα προσπαθήσω να ξεκινήσω το Excel, λαμβάνω το μήνυμα για εκκίνηση του Excel σε "ασφαλή λειτουργία". Αυτό απενεργοποιεί το KuTools στα πρόσθετα COM μου. Στη συνέχεια, μπορώ να πάω στα πρόσθετα COM που ενεργοποιώ το KuTools και όλα τα επιλεγμένα βιβλία εργασίας μου θα φορτωθούν. Την επόμενη φορά που θα ξεκινήσω το Excel συμβαίνει το ίδιο. Η μόνη μου δουλειά είναι να ενεργοποιήσω το KuTools μόλις ξεκινήσει το Excel και, στη συνέχεια, να βεβαιωθώ ότι το απενεργοποιώ πριν βγω. Η άλλη λύση μου είναι να έχω μόνο ένα βιβλίο εργασίας αυτόματη εκκίνηση και μετά να ανοίγω όλα τα άλλα βιβλία εργασίας ένα κάθε φορά.

Εάν αυτό έχει νόημα σε οποιονδήποτε, ή εάν συμβαίνει σε οποιονδήποτε άλλον, θα ήθελα πολύ να ακούσω οποιεσδήποτε λύσεις που έχουν επιλύσει το πρόβλημα.

Έχω επανεγκαταστήσει το Office 2016 x64, απεγκατέστησα και επανεγκατέστησα το Kultools 16.50. Έχω εγκαταστήσει όλες τις τρέχουσες ενημερώσεις ασφαλείας της Microsoft.

Ευχαριστώ για τυχόν προτάσεις
6 χρόνια πριν
·
#1302
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άλλες λειτουργίες του Kutools για Excel;
1. Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετα στον διαχειριστή πρόσθετων του Excel.
2. Επικοινωνήστε μαζί μας με τα στοιχεία της παραγγελίας σας μέσω or .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
6 χρόνια πριν
·
#1303
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσάς και το ίδιο λογισμικό. Φαίνεται ότι η Microsoft άλλαξε το Excel έτσι ώστε πολλά παράθυρα να μην μπορούν να ανοίξουν με μία κίνηση ... αν και είμαι σίγουρος ότι μέχρι πριν από περίπου 3 μήνες μπορούσα ακόμα να το κάνω αυτό. Το καλύτερο που έχω καταφέρει είναι να ανοίγω κάθε αρχείο ένα-ένα και να περιμένω να ανοίξει ένα και μετά να ανοίξω το επόμενο. Στη συνέχεια εμφανίζονται όλα σε ένα μόνο παράθυρο του Excel. Προηγουμένως μπορούσα να επισημάνω ας πούμε 10 αρχεία Excel και να κάνω κλικ στο άνοιγμα & όλα άνοιξαν σε ένα παράθυρο, αλλά τώρα, αν το κάνω αυτό, το Excel προσπαθεί να ανοίξει πολλές φορές και έτσι παγώνει τον υπολογιστή μου.

Ζήτησα βοήθεια από την Kooltools με αυτό και ελπίζω ότι μπορούν, καθώς είναι πολύ ενοχλητικό. Υποψιάζομαι ότι φταίνε αυτά τα άχρηστα numpties της Microsoft, αλλά ελπίζω ότι το Kooltools μπορεί να δημιουργήσει μια λύση για αυτό.

Εάν εσείς ή κάποιος άλλος βρει μια λύση σε αυτό, θα ήθελα να τη μάθω.
6 χρόνια πριν
·
#1304
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
1. Πηγαίνετε στην απενεργοποίηση του Kutools για Excel στο Κέντρο ρυθμίσεων και, στη συνέχεια, μεταβείτε για να ελέγξετε εάν αυτό το ζήτημα παραμένει;
2. Εάν το πρόβλημα δεν επιμείνει μετά την απενεργοποίηση του Kutools για Excel, επικοινωνήστε μαζί μου με το αναγνωριστικό της παραγγελίας σας ή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που χρησιμοποιείτε για να κάνετε την παραγγελία μέσω .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
6 χρόνια πριν
·
#1305
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ακόμα δεν υπάρχει χαρά για αυτό. .... Δεν μπορώ να είμαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα; Αν κάποιος άλλος αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα, θα ήθελα να ακούσω πώς το έλυσαν.
6 χρόνια πριν
·
#1306
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
Εάν το πρόβλημα δεν επιμείνει μετά την απενεργοποίηση του Kutools για Excel, επικοινωνήστε μαζί μου με το αναγνωριστικό της παραγγελίας σας ή τη διεύθυνση email που χρησιμοποιείτε για να κάνετε την παραγγελία μέσω . Θα σας το φτιάξουμε.
Ευχαριστώ.
6 χρόνια πριν
·
#1307
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ακόμα δεν υπάρχει χαρά, με ή χωρίς απενεργοποιημένα πρόσθετα. Αυτό είναι προφανώς ένα ηλίθιο ζήτημα της Microsoft (φαίνεται). Ελπίζω ότι το Kutools/Office Tab μπορεί κάποια μέρα να δημιουργήσει μια επιλογή MDI για να το ξεπεράσει αυτό.
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Έχω δοκιμάσει επίσης όλες τις προτάσεις που έχει συστήσει ο Jay και εξακολουθώ να αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα. Το Excel 2016 δεν ανταποκρίνεται όταν προσπαθείτε να φορτώσετε πολλά βιβλία εργασίας. Έχω μειώσει τον αριθμό των ανοιχτών βιβλίων εργασίας σε 3 και είχα ελαφρώς λιγότερα σφάλματα (δεν είναι αρκετά για να πω ότι είναι λύση). Ακόμη και με αυτό, εξακολουθώ να παγώνω όταν είναι ενεργοποιημένη η κίτρινη επισήμανση γραμμής/στήλης και προσπαθώ να αντιγράψω/επικολλήσω μεγάλο όγκο δεδομένων. Τα Kutools φαίνεται να χάνονται όταν το Excel θα σταματήσει να ανταποκρίνεται. Η μόνη μου λύση για να πατήσω το κουμπί αποθήκευσης όλων πριν κάνω οτιδήποτε χρησιμοποιώντας το Kutools. Αν το ξεχάσω θα κλειδώσω και θα χάσω όλα τα δεδομένα που καταλογίστηκαν μετά την τελευταία αποθήκευση. Ακόμη και η αυτόματη ανάκτηση στο Excel δεν θα έχει πάντα όλα τα δεδομένα μου μετά από ένα σφάλμα.

Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι αυτό θα μπορούσε να είναι πρόβλημα μνήμης υπολογιστή, αλλά οι πόροι μου δείχνουν ότι έχω καλύτερη από 50% διαθέσιμη μνήμη ακόμα και με πολλά βιβλία εργασίας ή/και προγράμματα του Excel που εκτελούνται. Έχω χρησιμοποιήσει το Kutools με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις του Excel (2003,2007, 2010 και 2016) χωρίς προβλήματα, αυτό είναι αποκλειστικό μόνο για το Excel XNUMX.
Ελπίζω κάποιος να το καταλάβει αυτό πριν λήξει η 5ετής μου άδεια. Μου αρέσουν πραγματικά όλες οι δυνατότητες του Kutools και δεν θα ήθελα να δω το Kutools να εξαφανίζεται επειδή το 2016 δεν λειτουργεί με αυτό. Δυστυχώς, αναγκάζομαι να χρησιμοποιήσω το Office 2016 επειδή το απαιτεί ο τρέχων εργοδότης μου, επομένως η επιστροφή στο 2010 δεν αποτελεί επιλογή.
6 χρόνια πριν
·
#1309
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.
1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη έκδοση.
2. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με τις πληροφορίες παραγγελίας σας μέσω , και θα προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε για εσάς.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.