Σάββατο, 01 Δεκέμβριος 2018
  1 Απαντήσεις
  7.5K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Πριν από πολλά φεγγάρια (excel 2003, νομίζω), δούλευα σε ένα δημόσιο λογιστικό γραφείο. Είχαμε ένα πρόσθετο που ουσιαστικά καταργούσε τους εσωτερικούς συνδέσμους, παρόμοια με τη λειτουργία των συνδέσμων διακοπής. Εάν έχετε ένα σύνολο φύλλων εργασίας που οδηγούν σε μια ενοποιημένη σελίδα -- ένα είναι τα δεδομένα και τα άλλα γενικά αντλούν από τα δεδομένα για να παρουσιάσουν τα οικονομικά στοιχεία. Εάν αυτή η προέλευση δεδομένων βρίσκεται σε εξωτερικό βιβλίο εργασίας -- απλώς θα σπάζατε συνδέσμους και οι τιμές θα βρίσκονταν στη θέση της τελευταίας ενημερωμένης τιμής συνδέσμου στα κελιά. Οι τύποι της σελίδας -- η μη αναφορά σε άλλα εξωτερικά βιβλία εργασίας θα εξακολουθήσουν να παραμένουν.

Έχω οικονομικές καταστάσεις που αναφέρονται σε άλλα φύλλα εργασίας (στο ίδιο βιβλίο εργασίας) για τα στοιχεία τους. Θέλω οι συναρτήσεις στηλών και οι υπολογισμοί που υπάρχουν χωρίς αναφορά σε άλλη καρτέλα να παραμείνουν, ενώ θέλω οι τιμές που προέρχονται από άλλη καρτέλα να είναι απλώς τιμές. Επί του παρόντος, αντιγράφω/επικολλώ τιμές μέσα σε κάθε πίνακα, αλλά είναι πολύ κουραστικό -- κάτι που θα μου άρεσε πολύ να δημιουργηθεί ένα έξυπνο εργαλείο. Το Kutools κάνει κάτι τέτοιο;
5 χρόνια πριν
·
#1798
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χαίρετε Κ.

Είναι το χαρακτηριστικό;https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-replace-formula-with-value-result.html
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.