Ανώνυμος χρήστης
  Παρασκευή, 28 2023 Απρίλιο
  3 Απαντήσεις
  3K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χρειάζεστε βοήθεια/καθοδήγηση παρακαλώ. Κάθε φορά που χρησιμοποιώ τη συνάρτηση Kutools "Προσθήκη γραμμών τάσης σε πολλαπλές σειρές" για γράφημα διασποράς (για ολόκληρο το γράφημα, όχι μόνο για μία σειρά), η γραμμή τάσης υπερβαίνει κατά πολύ τα δεδομένα στον άξονα x. Έλεγξα το εύρος της σειράς και είναι ακριβές. Γιατί η γραμμή τάσης υπερβαίνει τα δεδομένα μου τόσο πολύ και πώς μπορώ να το διορθώσω; TIA Στιγμιότυπο οθόνης 2023-04-27 091527.jpg
12 μήνες πριν
·
#3506
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου,

Η Προσθέστε Trendlines σε πολλές σειρές Η λειτουργία της τρέχουσας έκδοσης υποστηρίζει μόνο την επεξεργασία δεδομένων με τη μορφή όπως φαίνεται παρακάτω.

Προσθήκη Trendlines σε Multiple Series data.png

Εάν έχετε περαιτέρω απορίες, ενημερώστε με. :)

Amanda
11 μήνες πριν
·
#3514
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου Amanda, ναι, σε παρακαλώ να το εξηγήσεις. Γιατί δεν λειτουργεί η σειρά που παρουσίασα (όπου ο άξονας Χ είναι ίδιος για όλες τις σειρές, αλλά ο άξονας Υ θα έχει τα διαφορετικά δεδομένα); Και αν ισχύει αυτό που λες, τότε ποια είναι η τάση αυτή η συνάρτηση στο παράδειγμά μου;; TIA
11 μήνες πριν
·
#3515
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου Τία,

Ζητώ συγγνώμη για την ταλαιπωρία που προκλήθηκε από το Προσθέστε Trendlines σε πολλές σειρές λειτουργία στην τρέχουσα έκδοση, η οποία απαιτεί βελτιστοποίηση. Μπορούμε να εγγυηθούμε ότι μπορείτε να προσθέσετε γραμμές τάσης χρησιμοποιώντας τη μορφή δεδομένων που σας εστάλη νωρίτερα. Ωστόσο, εάν προτιμάτε να χρησιμοποιήσετε τη μορφή δεδομένων που παρείχατε, μπορείτε να προσπαθήσετε να τροποποιήσετε την τιμή Series X στα δεδομένα σας στον άξονα x, ακολουθώντας αυτά τα βήματα:

1.png
2.png
3.png

Να είστε βέβαιοι ότι έχω ήδη προωθήσει το ζήτημα στην ομάδα ανάπτυξης για να το αντιμετωπίσουμε σε μελλοντική έκδοση. Εκτιμούμε τα σχόλιά σας και σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το προϊόν μας!

Amanda
Συνημμένα (3)
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.