Σάββατο, 03 Δεκέμβριος 2022
  3 Απαντήσεις
  4.8K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Κατανοώ ότι οποιοδήποτε αρχείο excel που δημιούργησα από το Kutools που έχω δημιουργήσει χρησιμοποιώντας τις λειτουργίες του Kutools δεν μπορεί να γίνει κατανοητό και δεν θα μεταφερθεί σε άλλους χρήστες του excel που δεν έχουν εγκαταστήσει το Kutools. (https://www.extendoffice.com/forum/5-kutools-for-excel/33-new-to-kutools.html)

Επομένως, εάν καταλαβαίνω σωστά, η χρήση των λειτουργιών Kutools θα πρέπει να αποφεύγεται εάν σκοπεύετε να κάνετε κοινή χρήση με χρήστες excel που δεν έχουν εγκαταστήσει το Kutools;

Ή ΜΗΠΩΣ υπάρχει κάποιος τρόπος μετατροπής των συναρτήσεων Kutools σε κανονικούς τύπους/συναρτήσεις/μακροεντολές excel, ώστε να μπορούμε να μοιραστούμε τα αρχεία που δημιουργήθηκαν από το Kutools με χρήστες excel που δεν διαθέτουν Kutools;

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
πριν 1 χρόνο
·
#3271
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου,

Ναι, εάν σκοπεύετε να μοιραστείτε ένα αρχείο excel με άλλους χρήστες, αποφύγετε τη χρήση λειτουργιών από τις Λειτουργίες Kutools. :)
kutools functions.png

Amanda
Συνημμένα (1)
Γεια σου Amanda. Αυτό κατάλαβα και εγώ, αλλά φαίνεται ότι το Kutools μπορεί να το διόρθωσε...Έχω ένα υπολογιστικό φύλλο όπου χρησιμοποίησα τη συνάρτηση Kutools "Άθροισμα ανά χρώμα γραμματοσειράς" και την έστειλα με email στη διεύθυνση email της εργασίας μου, αλλά δεν περίμενα να λειτουργήσει δεδομένου ότι το πρόγραμμα excel της εργασίας μου ΔΕΝ έχει εγκατεστημένα kutools. Ωστόσο, ανακάλυψα ότι το IT αναγνώρισε τη λειτουργία Kutools και λειτουργεί καλά στο excel της εργασίας μου όπου ΔΕΝ είναι εγκατεστημένο το kutools. Επομένως, υποπτεύομαι ότι το Kutools μπορεί να έχει διορθώσει το πρόβλημα κοινής χρήσης με χρήστες που δεν ανήκουν στο kutool;
πριν 1 χρόνο
·
#3278
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σας,

Αυτό είναι περίεργο 😂 Επειδή μόλις προσπάθησα να μοιραστώ ένα αρχείο στο οποίο χρησιμοποίησα τη συνάρτηση Kutools "Sum by Font Color" και ο υπολογιστής που δεν έχει εγκαταστήσει το Kutools βλέπει μόνο ένα σφάλμα N/A στο οποίο κελί εφαρμόζεται η συνάρτηση.

Amanda
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.