Δευτέρα, 08 2022 Αύγουστο
  12 Απαντήσεις
  7K Επισκέψεις
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Χρήση του Excel 2016.

Η λίστα DD με δυνατότητα αναζήτησης λειτουργεί καλά μέχρι να προστατεύσω το φύλλο, όταν προστατεύσω το φύλλο δεν γίνεται.

Ευχαριστώ,
VinceF
πριν 1 χρόνο
·
#3005
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου,

Για την τρέχουσα έκδοση του Kutools για Excel, η λειτουργία Αναπτυσσόμενης λίστας με δυνατότητα αναζήτησης δεν θα είναι διαθέσιμη μετά την προστασία του φύλλου.

Αλλά τα καλά νέα είναι ότι θα κάνουμε τη λίστα με δυνατότητα αναζήτησης DD διαθέσιμη στην επόμενη έκδοση, εφόσον τα κελιά όπου εφαρμόζετε τη δυνατότητα είναι ξεκλειδωμένα. :D

Εάν έχετε άλλες ερωτήσεις, μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Amanda
πριν 1 χρόνο
·
#3008
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Amanda, ευχαριστώ για την απάντησή σου,

Δεν είμαι σίγουρος γιατί αυτό θα ήταν πρόβλημα...μου φαίνεται ότι κάποιος θα πρέπει να μπορεί να προστατεύει το φύλλο και να εξακολουθεί να λειτουργεί η λίστα DD με δυνατότητα αναζήτησης.
Ωστόσο, τόσο τα κελιά με τη λίστα DD όσο και τα κελιά στα οποία αναφέρονται και οι αναφορές της λίστας είναι όλα μη προστατευμένα/ξεκλείδωτα. Λοιπόν, όπως έγραψες "...η λίστα με δυνατότητα αναζήτησης DD διαθέσιμη εφόσον τα κελιά όπου εφαρμόζεις τη δυνατότητα είναι ξεκλείδωτα", το διαβάζω λάθος ή κάτι μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ,
VinceF
Excel 2016
πριν 1 χρόνο
·
#3013
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ελέγχω για απάντηση στην ανάρτησή μου εδώ και δύο ημέρες...Το μόνο που βλέπω είναι ότι η υποστήριξη παίρνει την ημέρα εκτός σύνδεσης;
πριν 1 χρόνο
·
#3014
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Λυπούμαστε, δεν υποστηρίζει το προστατευμένο φύλλο εργασίας τώρα. Θα το υποστηρίξουμε στην επόμενη έκδοση. :D
πριν 1 χρόνο
·
#3022
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Amanda, ευχαριστώ για την απάντησή σου,

Δεν είμαι σίγουρος γιατί αυτό θα ήταν πρόβλημα...μου φαίνεται ότι κάποιος θα πρέπει να μπορεί να προστατεύει το φύλλο και να εξακολουθεί να λειτουργεί η λίστα DD με δυνατότητα αναζήτησης.
Ωστόσο, τόσο τα κελιά με τη λίστα DD όσο και τα κελιά στα οποία αναφέρονται και οι αναφορές της λίστας είναι όλα μη προστατευμένα/ξεκλείδωτα. Λοιπόν, όπως έγραψες "...η λίστα με δυνατότητα αναζήτησης DD διαθέσιμη εφόσον τα κελιά όπου εφαρμόζεις τη δυνατότητα είναι ξεκλείδωτα", το διαβάζω λάθος ή κάτι μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ,
VinceF
Excel 2016

Συγγνώμη, έγινε τυπογραφικό λάθος. Έλεγα ότι τα καλά νέα είναι ότι θα κάνουμε τη λίστα με δυνατότητα αναζήτησης DD διαθέσιμη στην επόμενη έκδοση, εφόσον τα κελιά στα οποία εφαρμόζετε τη δυνατότητα είναι ξεκλειδωμένα.

Συγγνώμη για την καθυστέρηση.

Amanda
πριν 1 χρόνο
·
#3026
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση και τη διευκρίνηση. Έχετε μια προσέγγιση για το πότε θα κυκλοφορήσει η ενημερωμένη έκδοση;
πριν 1 χρόνο
·
#3035
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση και τη διευκρίνηση. Έχετε μια προσέγγιση για το πότε θα κυκλοφορήσει η ενημερωμένη έκδοση;
Η νέα έκδοση θα πρέπει να κυκλοφορήσει σε δύο ή τρεις μήνες. Σημειώστε ότι πρόκειται για έναν εκτιμώμενο χρόνο :)

Amanda
πριν 1 χρόνο
·
#3040
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου VinceF,

Δημιουργήσαμε μια έκδοση beta που περιλαμβάνει την ενημερωμένη λειτουργία Αναπτυσσόμενης λίστας με δυνατότητα αναζήτησης: https://download.extendoffice.com/downloads/Kutools-for-Excel/beta/26.10/KutoolsforExcelSetup.Inno.exe

Κάντε λήψη και δοκιμάστε. Εάν υπάρχουν προβλήματα, μη διστάσετε να με ρωτήσετε. :)

Amanda
πριν 1 χρόνο
·
#3392
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου Amanda,

Πιστεύω ότι κατέβασα την πιο πρόσφατη έκδοση του λογισμικού Kutools, αλλά εξακολουθώ να αντιμετωπίζω το πρόβλημα ότι το αναπτυσσόμενο μενού με δυνατότητα αναζήτησης δεν λειτουργεί σε προστατευμένα φύλλα. Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα η λειτουργία; Ή κάνω κάτι λάθος;

Παρακαλώ ενημέρωσέ με!

Θερμούς χαιρετισμούς,
FrisoE
πριν 1 χρόνο
·
#3397
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου,

Η νέα έκδοση (Kutools για Excel 27.0) με τη λειτουργία κυκλοφορεί σύντομα. Εγγραφείτε στον ιστότοπό μας για να μην χάσετε τη σημείωση έκδοσης.

Σημειώστε ότι αφού κάνετε λήψη και εγκατάσταση του Kutools για Excel 27.0, προτού χρησιμοποιήσετε το αναπτυσσόμενο μενού με δυνατότητα αναζήτησης σε προστατευμένα φύλλα, θα πρέπει: 1. επιλέξτε το εύρος όπου εφαρμόσατε το αναπτυσσόμενο μενού με δυνατότητα αναζήτησης. 2. κάντε κλικ στο Kutools Plus > Προβολή σχεδίασης > Ξεκλείδωμα κελιών. 3. προστατέψτε το φύλλο εργασίας.

Amanda
πριν 1 χρόνο
·
#3399
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σου Amanda,

Ευχαριστούμε για την απάντησή σας!

Έχετε κάποια ένδειξη για το πότε να περιμένετε την κυκλοφορία του Kutools για Excel 27.0;

FrisoE
πριν 1 χρόνο
·
#3405
0
Ψηφοφορίες
Αναίρεση
Γεια σας FrisoE και VinceF,

Το Kutools για Excel 27.0 κυκλοφορεί τώρα :D , εδώ είναι ο σύνδεσμος λήψης: https://www.extendoffice.com/download/kutools-for-excel.html

Amanda
  • σελίδα:
  • 1
Δεν υπάρχουν ακόμη απαντήσεις για αυτήν την ανάρτηση.