By UI-Kutools τη Δευτέρα 16 Μαΐου 2022
Καταχωρήθηκε στο Kutools για Excel
Απαντήσεις 9
συμπαθεί 0
Προβολές 7.7K
Ψηφοφορίες 0
Καλή σας μέρα,
Εάν έχω 1 βιβλίο εργασίας με 30 φύλλα εργασίας, πώς μπορώ να αντιγράψω και τα δεδομένα των 30 φύλλων εργασίας σε ένα κύριο φύλλο;
Γεια σου,

Θα μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε το Συνδυάστε φύλλα εργασίας χαρακτηριστικό του Kutools για Excel. Ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

1. Κάτω από Kutools Plus καρτέλα, βρείτε την ομάδα Τετράδια & Φύλλα Εργασίας. Κλίκ Συνδυασμός.
combination.png


2. Επιλέξτε την πρώτη επιλογή και μετά κάντε κλικ Επόμενο.
option.png


3. Στη συνέχεια, ακολουθήστε τα βήματα στο πλαίσιο διαλόγου.

Περισσότερες λεπτομέρειες για τη λειτουργία, ανατρέξτε στη σελίδα: https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-combine-worksheets-into-one.html

Εάν έχετε περαιτέρω ερωτήσεις, μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Ευχαριστώ Amanda. Μια ακόμη ερώτηση :-) Πώς μπορώ να βρω διπλότυπα στην ίδια σειρά σε πολλές στήλες;
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Κάτω από την καρτέλα Kutools, βρείτε την ομάδα Επεξεργασία, Κλίκ Αγορά > Επιλέξτε Διπλότυπα και μοναδικά κελιά.
duplicate.png


Στο αναδυόμενο παράθυρο διαλόγου,:
1. Κάντε κλικ στο κουμπί επιλογής εύρους (στοχευμένο με κόκκινο βέλος) για να επιλέξετε τη σειρά που αναφέρατε.
2. Σύμφωνα με το Βασισμένο στο , επιλέξτε Μονοκύτταρο.
3. Σύμφωνα με το Άρθρο και Επεξεργασία αποτελεσμάτων ενότητες, επιλέξτε τις επιλογές που χρειάζεστε.
4. κλικ OK. Στη συνέχεια, τα αντίγραφα θα επιλεγούν και θα εμφανιστούν με τον τρόπο που έχετε ορίσει.
setting.png
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
1 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Επιτρέψτε μου να διευκρινίσω την Amanda:

Παράδειγμα:
Στήλη Α Στήλη Β Στήλη Γ Στήλη Δ
Σειρά 1 Siphelele Τρούμαν Τρούμαν Nxasana

Ψάχνω για έναν τύπο που θα μου πει ότι υπάρχει ένα αντίγραφο στη σειρά 1 στήλη B & C
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·

Παράδειγμα:
Στήλη Α Στήλη Β Στήλη Γ Στήλη Δ
Σειρά 1 Siphelele Τρούμαν Τρούμαν Nxasana

Ψάχνω για έναν τύπο που θα μου πει ότι υπάρχει ένα αντίγραφο στη σειρά 1 στήλη B & C

Στην παραπάνω περίπτωση, ο τύπος θα ήταν =IF(COUNTIF($A$1:$D$1,A1)>1"DUPLICATE","")
Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο άρθρο: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4000-excel-find-duplicates-without-removing.html#a2

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σας φίλοι,
Παρακαλώ βοηθήστε με να λύσω την πρόκλησή μου:(
Έχω ένα πρόβλημα με έναν μεγάλο πίνακα όταν θέλω να δημιουργήσω σύνοψη αυτού του πίνακα ως εξής:
1- Ο πίνακας μου έχει συγχωνευμένα κελιά, επομένως δεν μπορώ να δημιουργήσω συγκεντρωτικό πίνακα.
2- σε κάθε σειρά ο αριθμός που περιέχει από 7 έως 11 σειρές, αλλά τα κελιά του αριθμού σειράς συγχωνεύονται στη στήλη Α, αυτό σημαίνει ότι έχω με κάθε σειρά αριθμούς περισσότερες από μία σειρές στη δεξιά πλευρά αυτής.
3- Αυτό που χρειάζομαι στον νέο πίνακα είναι να λαμβάνω δεδομένα από τον κύριο πίνακα με ελάχιστες τιμές στη στήλη τιμής "J" και εάν υπάρχουν περισσότερα από ένα είδη με την ίδια τιμή μεταξύ ορισμένων προμηθευτών, πρέπει επίσης να τα προσθέσω σε νέα πίνακας αλλά με τον ίδιο αριθμό σειρών που μόλις προστέθηκε με ευρετήριο στο τέλος κάθε σειράς αριθμοί ως εξής: 101-->101a
Ανέβασα το φύλλο δεδομένων του excel με αυτό το αίτημα.
Θα είναι χαρά μου να με βοηθήσει κάποιος με έναν κωδικό VBA.
Ευχαριστώ και χαιρετισμούς.
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Λυπούμαστε, οι seams δεν μπορούν να ανεβάσουν κανένα αρχείο!
Δεν ξέρω γιατί!
Παρακαλώ καθοδηγήστε με πώς μπορώ να επισυνάψω το αρχείο excel μου.
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια και πάλι,
Αγαπητοί φίλοι, θα μπορούσα απλώς να ανεβάσω το αρχείο μου στο google drive και να λάβω τον σύνδεσμο για το αίτημά μου.

Φύλλο εργασίας[/url]https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hoANMsiIs6cnGCQG6LFINv41P1r9YkHI/edit?usp=sharing&ouid=101876086797041785217&rtpof=true&sd=true
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σου,
Λοιπόν, θα αποσύρω το αίτημά μου και παρακαλώ μην αφιερώσετε χρόνο για αυτό το αίτημα.
Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης