By peter.beasley@bcqgroup.com την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2018
Καταχωρήθηκε στο Kutools για Excel
Απαντήσεις 12
συμπαθεί 0
Προβολές 7K
Ψηφοφορίες 0
Hi
Έχω κατεβάσει και δοκιμή 60 ημερών του Kutools για Excel, ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για το Super Filter που φαίνεται ιδανικό για ένα συγκεκριμένο έργο που έχω.

Έχω δημιουργήσει και αποθηκεύσει ένα σενάριο ρυθμίσεων φίλτρου, αλλά όταν προσπαθώ να το επαναχρησιμοποιήσω, λαμβάνω ένα μήνυμα "Πριν ανοίξετε ένα σενάριο ρυθμίσεων φίλτρου, πρέπει πρώτα να ανοίξετε ένα βιβλίο εργασίας". (δείτε στιγμιότυπο οθόνης). Αυτό είναι με ανοιχτό το σωστό βιβλίο εργασίας, δηλαδή αυτό που αναφέρεται στο μήνυμα "Εφαρμογή σε" κατά το άνοιγμα ενός σεναρίου. Πώς μπορώ να το ξεπεράσω αυτό;

Επίσης, παρατηρώ ότι τα στιγμιότυπα οθόνης στις σελίδες βοήθειας εμφανίζουν το δείγμα σεναρίου φίλτρου ως "Εφαρμογή σε: Άγνωστο", πώς το κάνετε αυτό, πιθανώς αυτό θα σήμαινε ότι οποιοδήποτε φίλτρο μπορεί να εφαρμοστεί σε οποιοδήποτε βιβλίο εργασίας;

Εάν μπορώ να το κάνω αυτό να λειτουργεί με συνέπεια, θα ψάξω να αγοράσω 2-4 άδειες χρήσης

Ευχαριστώ
Πέτρος

MustOpenWorkBook.JPG
ApplyToUnknown.JPG
Χαίρετε Κ.
Οι πληροφορίες του βιβλίου εργασίας αυτού του σεναρίου εξαφανίζονται.
Πρέπει να διαμορφώσετε ξανά το σενάριο για αυτό το βιβλίο εργασίας.
·
6 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Πέτρο. Jay: σχολιάζετε από κάτω ότι κάτι έχει «εξαφανιστεί» και ότι «Πρέπει να διαμορφώσετε ξανά το σενάριο για αυτό το βιβλίο εργασίας». Ωστόσο, το πρόβλημά μου παρουσιάζεται αμέσως μετά από ένα σενάριο που μόλις δημιούργησα και αποθηκεύσα. Επομένως, το σχόλιό σας σημαίνει ότι το Super Filter δεν μπορεί να αποθηκεύσει αξιόπιστα σενάρια;
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Χαίρετε Κ.
Είναι το βιβλίο εργασίας που έχει αποθηκευτεί στον τοπικό σας υπολογιστή;
Ευχαριστώ.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Ναί. Εκτελώ το Excel 2010 σε αυτόνομο υπολογιστή, Win 7 και όλα τα βιβλία εργασίας αποθηκεύονται τοπικά στη μονάδα δίσκου C:. Δεν μπορώ να πω αν το πρόβλημα παρουσιάζεται με όλα τα βιβλία εργασίας μου, αλλά σίγουρα συμβαίνει με τη χούφτα που έχω δοκιμάσει.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Χαίρετε Κ.
Μπορείτε να μας στείλετε το βιβλίο εργασίας που μπορεί να αναπαράγει αυτό το ζήτημα; Θα κρατήσουμε το αρχείο σας εμπιστευτικά.
Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας μέσω jaychivo@extendoffice. Com.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Δεν είναι πρόβλημα συγκεκριμένου βιβλίου εργασίας. Είναι ένα σφάλμα, νομίζω. Αυτό συμβαίνει:

Ανοίξτε το Excel > Νέο φύλλο > Κάντε κλικ στο 2ο εικονίδιο από τα αριστερά στο Super Filter.

Εμφανίζεται μια λίστα με τα σενάρια. Κάντε κλικ σε ένα σενάριο. "Πριν ανοίξετε ένα σενάριο ρυθμίσεων φίλτρου, πρέπει πρώτα να ανοίξετε ένα βιβλίο εργασίας"

Το Προφανές Βιβλίο1 είναι ανοιχτό, επομένως αυτό το μήνυμα δεν είναι σωστό.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Τζέι, μπορείς να με ενημερώσεις για αυτό; Το λογισμικό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μένα μέχρι να διορθωθεί αυτό το σφάλμα.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Χαίρετε Κ.
Λυπούμαστε, δεν μπορούμε να επαναλάβουμε αυτό το ζήτημα.
Δοκιμάστε πρώτα να απενεργοποιήσετε όλα τα άλλα πρόσθετα στον διαχειριστή πρόσθετων του Excel και μετά δοκιμάστε ξανά τη λειτουργία σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
·
5 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Έχετε το ίδιο πρόβλημα, απενεργοποιημένα όλα τα πρόσθετα, εξακολουθούν να εμφανίζονται το μήνυμα. Παρακαλώ βοηθήστε!
·
4 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Το ιδιο ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Δεν μπορώ να αποθηκεύσω ένα σενάριο φίλτρου που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ξανά. Πρέπει να δημιουργώ όλα τα σενάρια από την αρχή κάθε φορά που χρησιμοποιώ το ίδιο βιβλίο εργασίας. Μπορώ να αποθηκεύσω τα σενάρια αλλά δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Κάθε φορά που εμφανίζεται το μήνυμα σφάλματος "Πριν ανοίξετε ένα σενάριο ρυθμίσεων φίλτρου, πρέπει πρώτα να ανοίξετε ένα βιβλίο εργασίας". Αυτό ήταν ένα συνεχιζόμενο πρόβλημα μέσω πολλών αναβαθμίσεων του Kutools και του Office 365. Πολύ ενοχλητικό. Πρέπει να αναδημιουργώ πολύπλοκο φιλτράρισμα κάθε φορά που ανοίγω και να χρησιμοποιώ το ίδιο υπολογιστικό φύλλο κάθε μέρα. Έχω δοκιμάσει ό,τι μπορώ να σκεφτώ για να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα, εμφανίζεται συνέχεια. Επαναδημιουργία υπολογιστικών φύλλων, διαγραφή κάθε αποθηκευμένου σεναρίου, κ.λπ. Μερικές φορές, θα λειτουργήσει με ένα νέο υπολογιστικό φύλλο. Ωστόσο, μετά από μερικές αποθηκευτικές ρυθμίσεις, παρουσιάζεται το πρόβλημα και τυχόν αποθηκευμένα σενάρια δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν και πρέπει να δημιουργηθούν από την αρχή. Το Super Filter δεν αναγνωρίζει ότι υπάρχει ανοιχτό βιβλίο εργασίας ενώ εργάζεται σε ένα ανοιχτό βιβλίο εργασίας. 

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια σε αυτό. 
·
2 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Έχω το ίδιο θέμα, παρακαλώ βοηθήστε;
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Γεια σε όλους όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα,

Στείλτε μας τις πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό σας σύστημα (Ποια έκδοση λειτουργικού συστήματος Windows τρέχω;), έκδοση Kutools, έκδοση Excel και τη γλώσσα που χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας.

Επίσης, εξάγετε το σενάριο Ρυθμίσεις φίλτρου που αποθηκεύσατε όπως φαίνεται παρακάτω, αποσυμπιέστε αυτό το σενάριο και στείλτε το αρχείο zip σε εμάς.
export-senario.png


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Amanda
·
πριν 1 χρόνο
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης