By Mei_Mienzi το Σάββατο 04 Ιανουαρίου 2020
Καταχωρήθηκε στο Excel
Απαντήσεις 0
συμπαθεί 0
Προβολές 2.9K
Ψηφοφορίες 0
Είμαι νέος στο φόρουμ, οπότε αν έχω δημοσιεύσει σε λάθος μέρος, συγχωρέστε με και παρακαλώ κατευθύνετε με εκεί που πρέπει να δημοσιεύσω.

Λοιπόν, εδώ είναι το πρόβλημά μου: Έχω μια σειρά που βγαίνει στην αιωνιότητα (λίγο μια έκταση, αλλά μεγάλη, μεγάλη διαδρομή) με έναν τύπο σε κάθε κελί παρόμοιο με =IF(SUM(I105:I153)=I4," Εντάξει", "ΣΦΑΛΜΑ"). Κάθε κελί σε αυτήν τη σειρά όχι μόνο έχει τη "λέξη" ERROR στον τύπο, αλλά μπορεί επίσης να "επιστρέφει την τιμή" OK ή ERROR. Επειδή αυτή η σειρά σβήνει μέχρι τώρα, μπορεί να είναι αρκετά χρονοβόρος ο εντοπισμός των κελιών που "επιστρέφουν την τιμή "ERROR"". Αναρωτιέμαι αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να δημιουργήσω έναν τύπο που θα επιστρέφει με κάποιο τρόπο τις διευθύνσεις κελιών αυτών των κελιών που επιστρέφουν το "τιμή" ERROR, έχοντας υπόψη ότι η "λέξη" ERROR βρίσκεται ήδη σε αυτόν τον τύπο κελιού. Η αναζήτηση για την αναφορά κελιού πρέπει να βασίζεται στην "τιμή επιστροφής" και όχι στο γεγονός ότι η "λέξη" περιέχεται στον ίδιο τον τύπο. Παρεμπιπτόντως, χρησιμοποιώ το Excel 2016.

Εκτιμώ πραγματικά τη βοήθεια
Προβολή πλήρους ανάρτησης