By dave.bryant@dotsub.com την Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2019
Καταχωρήθηκε στο λέξη
Απαντήσεις 3
συμπαθεί 0
Προβολές 8.1K
Ψηφοφορίες 0
Έχω ένα πολύ μεγάλο έγγραφο MS word (40 ή 50 σελίδες) που αποτελείται από παρόμοια κομμάτια κειμένου
Αγγλικά - γεια
Ισπανικά - hola
Γαλλικά - bonjour
Αγγλικά - αντίο
Ισπανικά - adios
Γαλλικά - au revoir

Θα ήθελα να προσθέσω μια άλλη γλώσσα - δηλαδή να προσθέσω μια γερμανική γραμμή μετά από κάθε γαλλική γραμμή. Δεν χρειάζεται να ανησυχώ για το περιεχόμενο της γραμμής - έχουμε μεταφραστές για να το κάνουμε αυτό, αλλά θα ήθελα το έγγραφο να μοιάζει με 
Αγγλικά - γεια
Ισπανικά - hola
Γαλλικά - bonjour
Γερμανικά - 
Αγγλικά - αντίο
Ισπανικά - adios
Γαλλικά - au revoir
Γερμανικά - 
Αυτό που θέλω να πω λοιπόν η λογική είναι κάθε φορά που υπάρχει μια γραμμή που ξεκινά με "Γαλλικά" εισάγετε μια γραμμή που περιέχει "Γερμανικά"
Όπως είπα, υπάρχουν σχεδόν χίλιες από αυτές τις ομάδες, επομένως το να το κάνεις με το χέρι δεν είναι πραγματικά μια επιλογή.
Ευχαριστώ
Το άρθρο είναι κατανοητό, αναλυτικό και σχολαστικό! Είχα πολλή σοδειά αφού είδα αυτή την ανάρτηση από εσάς! Το βρήκα ενδιαφέρον, το άρθρο σου μου έδωσε μια νέα οπτική! Έχω διαβάσει πολλά άλλα άρθρα για το ίδιο θέμα, αλλά το δικό σου με έπεισε! αριθμομηχανή bmi
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Ακολουθήστε αυτά τα βήματα για να εισαγάγετε μια οριζόντια γραμμή στο έγγραφό σας:
Τοποθετήστε τον κέρσορα στο έγγραφο όπου θέλετε να εισαγάγετε την οριζόντια γραμμή.
Μεταβείτε στο Μορφοποίηση | Σύνορα και Σκίαση.
Στην καρτέλα Περιγράμματα, κάντε κλικ στο κουμπί Οριζόντια γραμμή.
Κάντε κύλιση στις επιλογές και επιλέξτε τη γραμμή που θέλετε.
Κάντε κλικ στο OK.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Έγραψες ωραία ανάρτηση, θα προσθέσω σελιδοδείκτη σε αυτήν τη σελίδα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εκτιμώ πραγματικά τη δική σας θέση και θα είμαι σίγουρος ότι θα επιστρέψω εδώ. Ευχαριστώ.
·
3 χρόνια πριν
·
0 αρέσει
·
0 ψήφοι
·
0 Σχόλια
·
Προβολή πλήρους ανάρτησης